رئیس جمهوری آمریکا عصر پنجشنبه دیدار خود از بریتانیا را آغاز کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا عصر پنجشنبه دیدار خود از بریتانیا را آغاز کرد.مقام های بریتانیایی برنامه دیدار رئیس جمهوری آمریکا را طوری تنظیم کردند که با معترضان مواجه ای نداشته باشد.

دونالد ترامپ در یک کنفرانس خبری در حاشیه اجلاس سران ناتو در بروکسل به انتقاد از دولت بریتانیا پرداخت و گفت: من به کانون تنش میروم با استعفاهای زیاد.

در آستانه سفر دونالد ترامپ به بریتانیا دی ویس دی ویس  وزیر اموربرکزیت و بوریس جانسون وزیر خارجه به خاطر اختلاف با ترزا می نخست وزیر بریتانیا در مورد نحوه خروج از اتحادیه اروپا استعفا کردند.

کابینه ترزا می جمعه گذشته پس از دو سال از همه پرسی سال ۲۰۱۶ برنامه نحوه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را به تصویب رساند که در نظر برخی خیانت به ایده برکزیت به  شمار می‌رود.

دونالد ترامپ با انتقاد علنی ازنخست وزیر بریتانیا گفت: مردم به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند از این رو تصور من این است که آنها خارج خواهند شد. اما شاید راه مردم کمی متفاوت بود. من نمی‌دانم که مردم به چنین چیزی رای داده باشند.

ترزا می که در این کنفرانس خبری شرکت داشت در واکنش گفت: وی خواسته مردم بریتانیا را اجرا می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از بوریس جانسون وزیر امور خارجه مستعفی بریتانیا تمجید کرد وخواهان دیدار با او شد.

دونالد ترامپ ازهواداران سرسخت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است.و تاکید کرد پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا در ماه مارس سال آینده آمریکا می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها تجارت با بریتانیا را توسعه دهد.

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که بسیاری از بریتانیایی‌ها با سفر دونالد ترامپ مخالف هستند در یک نظرسنجی که روز چهارشنبه منتشر شد ۷۷ درصد مردم نظر مساعدی نسبت به رئیس جمهوری آمریکا ندارند. ۵۰ درصد هم معتقدند سفر او باید انجام شود.

دونالد ترامپ در سفر اروپایی خود به آلمان نیز حمله کرد و گفت: در حالی که آلمان میلیاردها دلار برای نفت و گاز به روسیه می دهد برلین از ایالات متحده می‌خواهد که در برابر روسیه از آن دفاع کنند. دونالد ترامپ دوشنبه آینده با ولادمیر پوتین دیدار خواهد کرد.