رئیس جمهوری اسرائیل، در دنباله اقامت در کره جنوبی، از خط مرزی با کره شمالی دیدن کرد دیدن کرد

روسای جمهوری اسرائیل و کره جنوبی هنگام امضای چند توافق نامه همکاری های اقتصادی و بازرگانی

رئیس جمهوری اسرائیل، پرزیدنت روبی ریولین که همچنان میهمان دولت کره جنوبی می باشد، از خط جداسازی بین دو بخش کره دیدن کرد. این خط مرزی ناحیه است که ظاهرا متعلق به هیچیک از دو کشور نیست ولی دروازه ارتباط بین شمال و جنوب کره محسوب می شود و همیشه کانون بحران و ستیز بین دو بخش کره بوده است.

پرزیدنت ریولین در پایان این دیدار به خبرنگاران گفت که مشاهده آن محل اشاره ای به این واقعیت است که چه نقاط بحرانی و خطرناکی همچنان در جهان وجود دارد که امنیت بین المللی و منطقه ای را به خطر می اندازد.

رئیس جمهوری اسرائیل گفت که نقطه مرزی بین کره شمالی و کره جنوبی، همانند دهانه یک اتشفشان است که ممکن است به طور ناگهانی به خروش آید و یک درگیری گسترده جنگی به وجود آورد.

این خط مرزی در پایان جنگ کره در دهه پنجاه میلادی برپا گردید و هنگامی بود که کمونیست ها با حمایت چین و اتحاد شوروی بر بخش شمالی آن شبه جزیره مسلط شده بودند و بخش جنوبی در اشغال نیروهای ایالات متحده قرار داشت و یک دموکراسی واقعی در آن سرزمین برپا گردید و یک کشور شکوفا پایه گذاری شد که اکنون یکی از پیشگامان صنعت و تولیدات است – و در مقابل، مردم رژیم کمونیستی در فقر و محنت به سر می برند.

پرزیدنت ریولین به خبرنگاران در کنار خط مرزی دو بخش کره افزوده گفت: «سخن از آن است که این آتشفشان چه هنگام دوباره منفجر خواهد گردید و این پرسشی است که نمی توان به آن پاسخ گفت، ولی امیدوار باشیم که چنین امری رخ ندهد.

رئیس جمهوری اسرائیل در راس یک هیات بزرگ بازرگانی از کره جنوبی دیدن می کند و در روزهای اخیر چند قرارداد مهم همکاری های اقتصادی و دادوستد بازرگانی بین دو کشور امضا شده است.

کره جنوبی یکی از مشتریان عمده نفت حکومت ایران بوده، ولی به دنبال تحریم های اقتصادی ایالات متحده، خرید این نفت را متوقف می سازد و به دنبال انرژی های جایگزین می باشد.

یکی از پروژه هایی که کارشناسان صنعتی اسرائیل به کره جنوبی پیشنهاد کرده اند، احداث محتمع وسیع برای نصب لوحه های انرژی آفتابی می باشد که اسرائیلیان در این زمینه یکی از کشورهای پیشرو جهان محسوب می شوند.

رئیس جمهوری اسرائیل در حال دیدار از دروازه تماس بین دو بخش کره شمالی و جنوبی، آن را “دهانه آتشفشان” نامید که هر لحظه ممکن است دوباره به خروش درآید

یک دیدگاه

  1. اسرائیل تنها کشور یهودی در کره زمین از خط مرزی دو نیم کره شمالی و کره جنوبی به امید ایجاد کردن زمینه صلح و پیشرفت بازدید می کنند و امروز این قدم از اقدام های مسالمت آمیز اسرائیل در برابر قدم و اقدام های غیر مسالمت آمیز ضد صلح و پیشرفت و ضد شرق و ضد غرب است.

Comments are closed.