رئیس جمهوری اسرائیل در ادامه کارزار دیپلماتیک علیه رژیم ایران، با رئیس جمهوری فرانسه گفتگو می کند

رئیس جمهوری اسرائیل در سومین مرحله از دیدار خود از کشورهای غرب اروپا، بامداد امروز (پنجشنبه) وارد پاریس شد تا با همتای فرانسوی خود، پرزیدنت امانوئل مکرون درباره برنامه های اتمی و موشکی رژیم ایران و همچنین خطرات نظامی و امنیتی در خاورمیانه به گفتگو بنشیند.

پرزیدنت ریولین و همراهان هنگام ورود به پاریس مورد استقبال رسمی قرار گرفتند. این سفر همزمان با هفتادمین سال برقراری روابط سیاسی رسمی بین فرانسه و اسرائیل می باشد و به همین مناسبت، مراسمی برگزار خواهد شد. ولی علت اصلی این سفر بحث درباره احتمال بازگشت ایالات متحده به برجام و لزوم انجام اقداماتی برای جلوگیری از توسعه طلبی های رژیم ایران و تهدیدهای آن علیه اسرائیل می باشد.

پرزیدنت ریولین در دیدارهای دو روز گذشته از آلمان و اتریش نیز در همین زمینه با رهبران آن کشور گفتگو کرده است.

ژنرال آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل نیز رئیس جمهوری را در این سفر همراهی می کند. او حامل اسناد و واقعیات بسیار محرمانه ای درباره برنامه اتمی و موشکی حکومت ایران است که ممکن است امنیت کشورهای غرب اروپا را نیز مورد تهدید قرار دهد.

پرزیدنت ریولین و همراهان، در دو روز گذشته، با روسای جمهوری آلمان و اتریش نیز درباره همین موضوع ها گفتگو کرده اند.

پرزیدنت مکرون در هفته های اخیر چند بار با حسن روحانی درباره امور خاورمیانه و مسائل اتمی گفتگو کرده است و مناسبات نزدیک او با رژیم ایران، می تواند برای دولت اسرائیل بسیار مهم باشد.

پرزیدنت ریولین پس از ورود به پاریس به خبرنگاران گفت که اسرائیل و فرانسه مشترکا برای برقراری ثبات در منطقه و یاری رسانی به صلح جهانی همکاری های سودمندی دارند.

رئیس جمهوری اسرائیل، امروز علاوه بر دیدار با پرزیدنت مکرون که مساله ایران در محور آن قرار خواهد داشت، از یک پایگاه هوایی مهم ارتش فرانسه نیز به همراهی فرمانده ارشد آن دیدن خواهد کرد.

پرزیدنت ریولین و همراهان شامگاه امروز به کشور باز می گردند.

این سفر، همراه با دیدار وزیر خارجه اسرائیل از مشکو و گفتگوهای گسترده ای که با دولت پرزیدنت بایدن در واشنگتن جریان دارد، همگی بخش هایی از کارزار دیپلماتیک اسرائیل برای مهار کردن حکومت اسلامی ایران است.