رئیس جمهوری اسرائیل و وزیر دفاع یک بار دیگر به حکومت اسلامی ایران هشدار دادند

رئیس جمهوری اسرائیل، پرزیدنت ایزاک هرتزوگ، به حکومت اسلامی ایران و حزب الله لبنان توصیه کرد که از فتنه گری و آشوب طلبی در منطقه دست بردارند و از تعرض و تجاوز به اسرائیل دوری جویند.

پرزیدنت هرتزوگ که در دیدار با شماری از افسران نیروی دریایی اسرائیل سخن می گفت، از جمله به حمله پهپادی دو هفته پیش رژیم ایران به نفتکش مرسر استریت اشاره کرد و آن را نمونه بارز این گونه تجاوزکاری ها از جانب رژیم ایران دانست. او همچنین به حمله موشکی هفته پیش حزب الله لبنان به سوی خاک اسرائیل اشاره کرد و خطاب به سرکردگان این گروه گفت که بهتر است از تعرض دست بردارند.

رئیس جمهوری اسرائیل گفت که حمله به نفتکش که در آب های بین المللی در حال تردد بوده نشان می‌دهد که رژیم ایران خود را به هیچ قانون بین‌المللی پایبند نمی‌داند و دنیا باید به این واقعیت توجه کند و در برابر آن ساکت ننشیند.

پرزیدنت هرتزوگ گفت که اگر رژیم ایران به تعرض ادامه دهد، با اقدامات دفاعی از جانب ارتش اسرائیل روبرو خواهد شد که به گفته او، نیروی برتر محسوب می شود.

همزمان، بنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل در یک سخنرانی گفت که ارتش این کشور به خوبی از آن چه که در لبنان می گذرد آگاهی دارد. او گفت که حزب الله به دستور حکومت ایران می‌کوشد به بهره برداری از نابسامانی های لبنان بپردازد و نفوذ و تسلط خود بر آن کشور را گسترش بخشد.

اکنون بیش از یک سال است که لبنان دچار بحران سیاسی و اقتصادی گردیده و ارزش پول آن کشور سقوط کرده است. علت این امر، در درجه اول فعالیت های تروریستی حزب الله است که موجب گردید ایالات متحده شماری از مراکز مالی وابسته به حزب الله را تحریم کند و این امر بر شدت بحران در آن کشور افزود.

در هفته های اخیر درگیری های رژیم ایران با اسرائیل گسترش یافته و از احتمال جنگ سخن گفته شده است. ولی آقای منشه امیر، تحلیلگر امور خاورمیانه، در یک مصاحبه ارزیابی کرد که در حال حاضر اسرائیل قصد درگیری جنگی با رژیم ایران و یا حزب الله لبنان را ندارد و در انتظار نتایج تلاش دیپلماتیک در صحنه بین المللی می باشد.