رئیس جمهوری امریکا برنامه دفاعی تازه ای را در برابر حملات موشکی احتمالی به خاک ایالات متحده تهیه کرده است

برنامه دفاع موشکی , تازه که قرار است دونالد ترامپ , رسما آن را رونمایی کند ,” بازنگری در دفاع موشکی” نام دارد

رئیس جمهوری , امریکا برنامه دفاعی , تازه ای را در برابر حملات موشکی احتمالی به خاک ایالات متحده تهیه کرده که قرار بود سال پیش ارائه شود اما به تعویق افتاد .

برنامه دفاع موشکی , تازه که قرار است دونالد ترامپ , رسما آن را رونمایی کند ,” بازنگری در دفاع موشکی” نام دارد . جزئیات این برنامه دفاعی طی روزهای گذشته به رسانه ها درج پیدا کرده است .

از جمله این احتمال که دولت آمریکا , خواستار به کارگیری ماهواره ها برای یافتن و رصد موشکهایی است که پرتاب می شوند بنا بر گزارش ها به نظر می رسد رویکرد دولت ترامپ , افزایش تلاش ها برای مقابله با  موشک ها پیش از آنکه پرتاب شوند و یا تنها اندکی پس از پرتاب است .

یعنی در زمانی که تقویت کننده موتور موشک همچنان فعال است دولت های ایالات متحده , سال ها است تأکید دارند برنامه دفاع موشکی , آمریکا در قبال تهدید های احتمالی از سوی , جمهوری اسلامی ایران یا کره شمالی است.

ومقام‌های واشنگتن , بارها به چین و روسیه گفته اند که هدف از برپایی سامانه های دفاعی این دو کشور نیستند در مهر ماه سال ۱۳۹۴ پوتین , گفته بود با دستیابی به توافق در زمینه برنامه هسته ای ایران دیگر نیازی به سپر دفاع موشکی در نزدیکی مرزهای روسیه نیست.

دولت ترامپ در گذشته از توافق اتمی خارج شد . جیمز متیس , وزیر دفاع پیشین دولت ترامپ در دی ماه ۹۶ در جریان یک سخنرانی گفته بود توسعه سریع قدرت نظامی چین افزایش سیاست ها ی , تعرضی روسیه اولویت های نظامی درجه یک امنیت ملی آمریکا هستند و خطر این دو کشور از تروریسم جدی تر است .

با اینحال , موضع لزوم دفاع موشکی در مقابل تهدیدهای ناشی از کره شمالی و ایران در راهبرد امنیت ملی ترامپ در سال ۲۰۱۷ نیز مطرح شده است .ایالات متحده سامانه های دفاعی موشکی خود را با تمرکز بر کره شمالی و برای دفاع ازمیهن آن را توسعه می‌دهد.