رئیس جمهوری اوکراین ولادیمیر پوتین خود را به شکل امپراطور روسیه می بینند و اوکراین را مستعمره کشورش می داند

روز یکشنبه نیروهای ارتش روسیه پس  از یک روز پر تنش در آب‌های دریای ازوف به دو کشتی جنگی اوکراینی شلیک کردند

پتروشیمی کو رئیس جمهوری اوکراین از پیمان آتلانتیک شمالی خواسته است برای حمایت از کشورش در مقابل روسیه به  دریای ازوف کشتی نظامی بفرستند.میان اکراین و روسیه بحران تازه شکل گرفته که پای متحدان کی اف  را نیز به میان کشیده است .

رئیس جمهوری اوکراین در هشتم آذر ماه در مصاحبه با روزنامه آلمانی بیلد ابراز امیدواری کرده که کشورهای اروپایی  گام های عملی بردارند از جمله تحریم ها را علیه روسیه بیافزایند و از اوکراین حمایت نظامی بکنند او افزوده است که ما امیدواریم که کشورهای عضو ناتو برای حمایت از اوکراین و برقراری امنیت آماده ارسال نیروی دریای به   ازوف میشود.

به گفته رئیس جمهوری اوکراین ولادیمیر پوتین خود را به شکل امپراطور روسیه می بینند و اوکراین را مستعمره کشورش می داند او می گوید  ما نمی توانیم سیاست‌های خشونت بار روسیه را بپذیریم .

او سپس با اشاره به الحاق شبه جزیره کریمه اوکراین به خاک روسیه در سال ۲۰۱۴ و تنش ها میان نیروهای اوکراین و جدایی طلبان در شرق که از حمایت روسیه برخوردارند گفته  اول کریمه بود بعد شرق اوکراین و حالا پوتین دریای ازوف را میخواهد .

روز یکشنبه نیروهای ارتش روسیه پس  از یک روز پر تنش در آب‌های دریای ازوف به دو کشتی جنگی اوکراینی شلیک کردند .

دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی هم گفته است اقدامات روسیه  پیامدهایی خواهد داشت گرچه اوکراین عضو پیمان آتلانتیک شمالی نیست اما این دو با هم همکاری صمیمانه ای دارند رئیس جمهوری اوکراین انتظار دارد اکنون که کشورش را  درخطر می‌بیند پیمان نظامی ناتو به کمکش بیاید و او را از چنگال خرس روسیه نجات دهد.

3 دیدگاه‌

  1. آن وقت اسرائیل دل به روسیه بسته است تا جمهوری اسلامی و حزب الله را از سوریه خارج کنند یا به انجا ره ندهد واقعا زهی خیال باطل .

  2. روسیه ایران را هم مستعمره خود می داند ، البته با اولین علایم بحران در ایران قصد دارد لشکرهای خود را وارد ایران کند ، فکر می کنم مردم ایران باید جنگی با روسیه را تجربه کنند.

  3. رهبر بی شعور ایران هم دل به پوتین متجاوز بسته تا درمجامع بین الملل فقط بگوید که ایران میتواند موشک تولید کند. حال اینکه شکم مردمش گرسنه وخودشان هم در حکومت جمهوری اسلامی ایران اسیر وبرده شده اند. اگر اسلام اینه ما اصلاً نه خدارا نه قرآن را ونه اهل بیت را قبول نداریم با این اسلام من درآوردی خودتان به نفع خودتان.

Comments are closed.