پرزیدنت ترامپ: در مناسبات با دیگر کشورها از جمله چین، اجازه نمی‌دهم که این کشورها رویه سابق را تکرار کنند

ترامپ گفت :که صریحا باید بگویم زمان درستی برای دیدار با ولادیمیر پوتین نبوده است

رئیس جمهوری ایالات متحده، دیروز جمعه در مصاحبه اختصاصی با صدای آمریکا، از وجود نشانه‌های خوب در گفتگوها با چین خبر داد و گفت: «در مناسبات با دیگر کشورها از جمله چین اجازه نمی‌دهم که این کشورها رویه سابق را تکرار کنند.»

دونالد ترامپ که برای شرکت در نشست سران گروه ۲۰ به آرژانتین رفته است در گفتگویی که با صدای آمریکا داشت همچنین درباره تصمیم به عدم دیدار با همتای روس خود درحاشیه یک نشست بین المللی در آرژانتین گفت که زمان درستی برای انجام این دیدار نبود و ابراز امیدواری کرد که در زمان بهتری با ولادیمیر پوتین دیدار کند.

ترامپ گفت که صریحا باید بگویم که به دلیل آنچه که در ارتباط با اوکراین رخ داد، در مورد کشتی ها و ملوان های آنها، زمان درستی برای دیدار با ولادیمیر پوتین نبوده است.

ترامپ در ادامه گفت: «فکر می کنم ما روابط بسیار خوبی برقرار کردیم» و خاطرنشان ساخت که «به نظرم ما روابط خوبی با چین و دیگران خواهیم داشت و این مهم است. بنابراین در زمانی مناسب با پوتین دیدار خواهم کرد.»

شبکه خبری سی ان بی سی هم در گزارشی به نقل از وزیر بازرگانی چین می‌گوید که در جریان دیدار سران کشورهای گروه ۲۰ در آرژانتین، وی نسبت به نتایج مثبت گفتگو با دولت ترامپ در حل اختلاف ها بر سر تعرفه‌های بازرگانی ابراز امیدواری کرده است.