رئیس جمهوری برزیل می‌گوید که سفارتخانه حتما به اورشلیم انتقال می یابد، ولی باید مواظب روابط با اعراب نیز بود

نخست وزیر اسرائیل آقای بنیامین نتانیاهو و رئیس جمهور برزیل آقای بولسونارو در حال دیدار از دیوار ندبه

رئیس جمهوری برزیل در سومین روز اقامت خود در اسرائیل به خبرنگاران گفت که دیدار بسیار پر ثمری داشته و مذاکرات مهمی با مقامهای ارشد اسرائیلی انجام داده که می‌تواند به پیشبرد روابط بازرگانی و همکاری های علمی و سیاسی بین دو کشور یاری رساند.

پرزیدنت بولسونارو در مورد علت این امر که هنوز نمی‌تواند سفارت برزیل را به اورشلیم منتقل سازد اظهار داشت که “هم اکنون دولت برزیل حدود شش میلیارد دلار در سال با کشورهای عرب دادوستد بازرگانی دارد و نمی‌خواهد این امر را به خطر بیندازد و ترجیح می‌دهد که موضوع را به خوبی بررسی کرده و در موقعیت لازم انتقال سفارتخانه را انجام دهد.”

رئیس جمهوری برزیل گفت که “تردیدی نیست که بالاخره به قول خود عمل خواهد کرد و سفارتخانه برزیل به اورشلیم انتقال خواهد یافت ولی لازم است پیش از این اقدام، همه جوانب امر را به خوبی بررسی کند.”

پرزیدنت بولسونارو که در یک شبکه تلویزیونی برزیلی سخن می‌گفت تاکید کرد که نخست وزیر اسرائیل نیز این امر را می‌داند و با تردیدها و بررسی‌هایی که دولت برزیل می خواهد انجام دهد مخالفتی ندارد.

پرزیدنت بولسونارو همچنین گفت که مقام های حکومت خودگردان فلسطینی تقاضای دیدار با وی را در هنگام سفر کنونی داشتند ولی این تقاضا را رد کرد و هنگامی که به برازیلیا بازگردد این امر را مورد بررسی قرار خواهد داد.

رئیس جمهوری برزیل تاکید کرد که اسرائیل را بسیار دوست دارد و خواهان گسترش روابط همکاری با این کشور می باشد ولی باید همه جوانب امر را در نظر گیرد.

 

یک دیدگاه

  1. خانه خدای اسرائیل به زودی بازسازی خواهد شد و از تمام جهان طلا ها و الماسها و نقره ها برای بازسازی این خانه مقدس سرازیر خواهد شد به اسرائیل ، اسرائیل بزرگ می شود . درود و برکت بر اسرائیل دوردو برکت بر بنیامین نتانیاهو درو دو برکت بر بنی اسرائیل

Comments are closed.