رئیس جمهوری بلغارستان مورد استقبال رئیس جمهوری اسرائیل قرار گرفت

رئیس جمهوری بلغارستان که میهمان رسمی دولت اسرائیل می باشد، روز گذشته (سه شنبه) در مقر ریاست جمهوری در اورشلیم مورد استقبال پرزیدنت روبی ریولین قرار گرفت و طرفین به گفتگوهای سودمندی درباره مسائل منطقه ای و بین المللی پرداختند و منافع مشترک دو کشور را مرور کردند.

پرزیدنت رومِن رادِی رئیس جمهوری بلغارستان همراه با همسر خود به اسرائیل آمده و قرار است با نخست وزیر و وزیران و شمار دیگری از بلند پایگان کشور نیز گفتگو کند و به دیدار از شماری از اماکن تاریخی و شهرهای اسرائیل بپردازد.

رئیس جمهوری بلغارستان در برابر مقر ریاست جمهوری اسرائیل از گارد احترام سان دید و سرود ملی دو کشور نواخته شد.

روسای جمهوری دو کشور در سخنانی از اهمیت دوستی و روابط همکاری بین بلغارستان و اسرائیل سخن گفتند.

پرزیدنت ریولین در سخنان خود از جمله گفت: «همه ملت های منطقه و جهان باید علیه زیاده خواهی های رژیم کنونی در ایران دست اتحاد به یکدیگر بدهند و نگذارند که خاورمیانه بیش از این در خونریزی و جنگ فرو رود. او گفت: «حکومت ایران هرج و مرج و آشوب در منطقه به راه انداخته است و باید فعالیت ویرانگر آن را متوقف ساخت.»

پرزیدنت ریولین، جمهوری اسلامی ایران را یک حکومت تروریست پرور نامید و گفت بادی جلوی آن را گرفت.

چند سال پیش در یک انفجار تروریستی در اتوبوس حامل گردشگران اسرائیلی در شهر بورگِس در بلغارستان چند نفر کشته شدند. حزب الله لبنان مسوولیت این جنایت را به عهده گرفت.

در میهمانی رئیس جمهوری، همتای بلغار او از جمله ابراز خرسندی کرد از این که دیدار رسمیش همزمان با هفتادمین سالگرد استقلال اسرائیل صورت می گیرد.