رئیس جمهوری جدید برزیل و همچنین ملت آن کشور، محبت عمیق خود را نسبت به اسرائیل نشان دادند-

گزارشگران می گویند که استقبال رئیس جمهوری برگزیده برزیل، ژائیر بولسونارو از نتانیاهو نیز بسیار گرمتر از استقبال بولسونارو از شخصیت های دیگر بود

خبرنگاران اسرائیلی که نخست وزیر را در سفر به برزیل و حضور در آئین ادای سوگند رئیس جمهوری جدید همراهی می کردند، می گویند که ملت و دولت برزیل برای اسرائیل و مردم آن احترام بسیار قائلند و بسیار گرم با آنها برخورد کرده اند. هزاران نفر از اهالی برزیل به دور پرچم اسرائیل گرد آمدند و به افتخار این کشور هورا کشیدند.

در آستانه برگزاری آئین تحلیف، خیابان های برازیلیا پایتخت آن کشور با پرچم اسرائیل و پرچم کشورهای دیگر که نماینده به برزیل فرستاده بودند تزئین شده بود و نتانیاهو هنگام بازدید از پلاژهای زیبای شهر و صرف غذا در یک رستوران عادی در شهر با کنجکاوی و ابراز محبت بسیار همراه بود.

گزارشگران می گویند که استقبال رئیس جمهوری برگزیده برزیل، ژائیر بولسونارو از نتانیاهو نیز بسیار گرمتر از استقبال بولسونارو از شخصیت های دیگر بود.

روسای جمهوری و نخست وزیران ده ها کشور جهان در این مراسم شرکت کرده بودند. پرزیدنت بولسونارو، بلافاصله پس از پایان آئین ادای سوگند و پائین آمدن از روی صحنه، به سوی نتانیاهو رفت و به گرمی او را در آغوش گرفت.

رهبران سیاسی چندین کشور دیگر جهان نیز با نخست وزیر اسرائیل با ابراز دوستی بسیار برخورد کردند  و چندین تن از آن ها با نتانیاهو به گفتگوهای سیاسی نشستند. از جمله نخست وزیر لهستان و روسای جمهوری چند کشور آمریکای لاتین با نتانیاهو درباره گسترش مناسبات دوستی و همکاری به گفتگو پرداختند.

یکی از دستاوردهای دیگر سفر نخست وزیر اسرائیل به برزیل، اعلام تصمیم کشور هندوراس در آمریکای لاتین است که تصمیم گرفت سفارتخانه خود را به اورشلیم منتقل سازد.

پرزیدنت ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل که از امروز (چهارشنبه) مقام ریاست جمهوری را به دست می گیرد، قول داده است که در نخستین فرصت ممکن، انتقال سفارتخانه به اورشلیم را عملی سازد. او همچنین گفته است که بسیار مایل است به زودی سفری نیز به اسرائیل داشته باشد تا این “کشور افسانه ای” را با چشمان خود ببیند. مقامات برزیلی می گویند که این سفر ممکن است حدود سه ماه دیگر عملی شود.