رئیس جمهوری روسیه در  سخنانی تشکیل یک کارگروه برای خروج همه نیروهای خارجی از خاک سوریه را تایید کرد

آقای نتانیاهو پیشتر از نتیجه آخرین مذاکرات خود با رهبر روسیه در خصوص درک مسکو از نیازمندی های امنیتی اسرائیل ابراز رضایت کرده بود

پس از سفر اخیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به مسکو و دیدار با ولادیمیر پوتین برای مذاکره درباره مقابله با تلاش های جمهوری اسلامی برای تثبیت نظامی در سوریه , رئیس جمهوری روسیه در  سخنانی تشکیل یک کارگروه برای خروج همه نیروهای خارجی از خاک سوریه را تایید کرد .

یک مقام ارشد اسرائیلی که مذاکرات روز چهارشنبه میان نخست وزیر اسرائیل و پوتین را همراهی کرده بود در پایان آن ملاقات در کرملین به رسانه‌های اسرائیلی گفته بود که آقای پوتین از برپایی کارگروهی برای خارج کردن همه نیروهای مصلح خارجی از سوریه خبر داده بود که شامل نظامیان ایران خواهد شد .

این مقام اسرائیلی افزوده بود که این کارگروه شامل روسیه اسرائیل و شمار دیگری از کشورها  حول بررسی خروج نیروهای خارجی از سوریه برپا می شود . پوتین روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران روسی گفته بود که طرح ایجاد کارگروه هایی برای تشکیل ساختار عملی و بین المللی با هدف عادی‌سازی اوضاع سوریه بعد از نابودی آخرین کانون های تروریستی در این کشور است .

بر اساس متن گفته های  رهبر روسیه این طرح بر اساس الزام خروج همه نیروهای خارجی از سوریه و بازپس‌گیری نهادهای دولتی و حفظ تمامیت ارضی سوریه اجرا خواهد شد ولادیمیر پوتین افزود این طرح کشورش در دیدار چهارشنبه او با بنیامین نتانیاهو مطرح شد.

وی افزود اوضاع سوریه تثبیت شده و مابقی کانونهای تروریسم در آینده نزدیک از بین میرود از جمله مناطقی  در استان ادلب هنوز امن نیست و تلاش برای برقراری امنیت در این مناطق را با نتانیاهو بررسی کردیم .

رئیس جمهوری روسیه در توضیح بیشتر افزود پس از عقب راندن داعش و مابقی تروریست‌ها کمیته بین المللی با کارگروه هایش با هدف بازگرداندن ثبات کامل فعالیت خود را آغاز می‌کند که سوریه و سایر کشورهای درگیر در بحران سوریه را شامل خواهد شد تا حاکمیت و سیاست ارزی سوریه تضمین شود .

آقای نتانیاهو پیشتر از نتیجه آخرین مذاکرات خود با رهبر روسیه در خصوص درک مسکو از نیازمندی های امنیتی اسرائیل ابراز رضایت کرده بود. نخست وزیر اسرائیل به ویژه در چند ماه گذشته از هر فرصتی برای تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی باید از سوریه برود استفاده کرده است .ولادیمیر پوتین دیروز در دیدار با خبرنگاران روسی گفت تلاش‌های رهبری اسرائیل که شخصا در این زمینه تلاش می‌کند پذیرفتنی است.