رئیس جمهوری مصر فاش ساخت که ارتش اسرائیل به ارتش مصر در راه مبارزه با داعش، یاری می رساند

گروه های داعشی که از پیش از سقوط حکومت پرزیدنت حسنی مبارک، در شبه جزیره سینا مستقر شده بودند، چندین بار نیز خاک اسرائیل و نواحی جنوبی این کشور را مورد تعرض قرار دادند

رئیس جمهوری مصر، پرزیدنت عبدالفتاح السیسی، در یک مصاحبه تلویزیونی فاش ساخت که ارتش مصر برای سرکوب گروه های تروریستی اسلامی وابسته به داعش در شبه جزیره سینا، از ارتش اسرائیل کمک خواسته و اسرائیل آن کشور را برای سرکوب این جنایتکاران یاری بخشیده است. محافل خبری گفتند که این افشاگری رئیس جمهوری مصر، با خرسندی اسرائیل روبرو نشد، زیرا دولت اورشلیم ترجیح می داد که این همکاری حساس نظامی، همچنان محرمانه بماند.

گروه های داعشی که از پیش از سقوط حکومت پرزیدنت حسنی مبارک، در شبه جزیره سینا مستقر شده بودند، چندین بار نیز خاک اسرائیل و نواحی جنوبی این کشور را مورد تعرض قرار دادند و به جان شهروندان سوء  قصد کردند. اسرائیل واکنش تلافی جویانه ای نشان داد و برخی مواضعی این سازمان های تروریستی در شبه جزیره سینا را با اجازه و موافقت دولت مصر بمباران کرد.

در مصاحبه ای که از شبکه سی بی اس ایالات متحده پخش شد، فاش ساخت که ارتش های اسرائیل و مصر همکاری های تنگاتنگی برای برقراری آرامش در این منطقه دارند که در تاریخ همکاری های دو کشور، از هنگام امضای پیمان صلح در چهل سال پیش بی سابقه می باشد.

پیمان صلح مصر با اسرائیل، کوتاه مدتی پیش از به روی کار آمدن حکومت اسلامی در ایران، بین زنده نام انور سادات رئیس جمهوری وقت مصر و منحم بگین نخست وزیر اسرائیل امضاء شد و از آن هنگام  تاکنون همه بحران های سیاسی و منطقه ای را پشت سرگذاشته و اکنون مدتی است که همکاری های اسرائیل و مصر، به ویژه در امور امنیتی، به اوج رسیده است.

یک دیدگاه

  1. اسرائیل و مصر برای تضمین موثر بودن عملیات نظامی خود باید قبل از هرنوع برخورد نظامی و امنیتی با ادعش باید با ریشه های حکومت جمهوری اسلامی ایران برخورد نظامی و امنیتی شدید بکند

Comments are closed.