رئیس جمهوری مصر می گوید که اسرائیل و مصر همکاری های امنیتی بی نظیری علیه ترور اسلامی دارند

پرزیدنت عبدالفتاح السیسی که در برنامه تلویزیونی  شصت دقیقه که در ایالات متحده پخش می شود، سخن می گفت، تاکید کرد که همکاریهای امنیتی بین مصر و اسرائیل، هرگز به گرمی امروز نبوده است

رئیس جمهوری مصر در مصاحبه تلویزیونی که در ایالات متحده پخش شد، فاش ساخت که همکاری خوبی بین مصر و اسرائیل در امور امنیتی و مبارزه با ترور و گروه های اسلامگرا، وجود دارد – در حدی که اسرائیل به هواپیماهای مصری اجازه داده برای حمله به مواضع تروریست های اسلامی در شبه جزیره سینا، ا از حریم هوایی اسرائیل بگذرند.

پرزیدنت عبدالفتاح السیسی که در برنامه تلویزیونی  شصت دقیقه که در ایالات متحده پخش می شود، سخن می گفت، تاکید کرد که همکاریهای امنیتی بین مصر و اسرائیل، هرگز به گرمی امروز نبوده است.

رئیس جمهوری مصر در این مصاحبه، در پاسخ به این پرسش که مصر سالانه یک میلیارد دلار از ایالات متحده کمک نظامی دریافت می کند و هنوز نتوانسته است پس از یک دوران طولانی، تروریست های اسلامی را در شبه جزیره سینا نابود کند، پرزیدنت السیسی متقابلا پرسد: چگونه ممکن است که ارتش ایالات متحده ده ها و شاید صدها میلیارد دلار در افغانستان هزینه کرده و هنوز موفق به  سرکوب داعش و طالبان نشده است؟

تعصب گرایان اسلامی که در شبه جزیره سینا استقرار یافته اند، تا بحال به چندین عمل تروریستی دست زده و شماری از گردشگران خارجی، و همچنین افسران و سربازان ارتش مصر را نیز از پای درآورده است.

در گزارش ها آمده است که اسرائیل سخت کوشید از پخش این مصاحبه خودداری شود تا برخی جزئیات همکاری های نظامی و سیاسی بین دو کشور  همچنان در پرده ابهام بماند. ولی این خواسته عملی نگردید.