رئیس جمهوری و نخست وزیر اسرائیل به جهانیان: جلوی حکومت ایران را بگیرید!

رئیس جمهوری اسرائیل از کشورهای جهان خواستار شد دست اتحاد به یکدیگر بدهند تا آنچه را که وی “رژیم فتنه و پلیدی در ایران” نامید از ادامه آشوب در خاورمیانه و جهان بازدارند.

پرزیدنت روبی ریولین این سخنان را در ضیافتی بیان داشت که در مقر ریاست جمهوری در اورشلیم، به مناسبت هفتادمین سالگرد استقلال دوباره اسرائیل، با حضور سفیران و نمیاندگان سیاسی ده ها کشور جهان برپا شده بود.

پرزیدنت ریولین در پاسخ به شادباش های دیپلمات های خارجی، از جمله گفت: «رژیمی که هم اکنون ایران را در تسلط خود دارد، به حمایت از ترور همچنان ادامه می دهد و نفرت پراکنی می کند و امنیت و ثبات جهان را به خطر می اندازد».

رئیس جمهوری اسرائیل با مردم جنگ زده سوریه ابراز همدردی و همبستگی کرد و از جمله گفت: «روزی می آید که فرزندان و نوادگان ما خواهند پرسید که دنیا برای پایان بخشیدن به این مصیبت بزرگ چه کرد؟».

پرزیدنت ریولین گفت: ملت و دولت اسرائیل به نوبه خود همه اقدامات لازم را انجام خواهند داد که امنیت کشورشان تامین گردد. ممکن است ما نیاز داشته باشیم جدار امنیتی بیشتری برپا کنیم و یا به اقدامات دیگری دست بزنیم، ولی ما به هر شیوه لازم و ممکن از امنیت خویش دفاع خواهیم کرد، ولی در عین حال، هرگز درهای دل خود را به روی صلح نخواهیم بست».

رئیس جمهوری اسرائیل خطاب به میهمانان خود گفت: «من می دانم که از دیدگاه شما، صلح یک امر مهم است. برای مردم اسرائیل نیز صلح اهمیت در جه اول دارد. ولی در خاورمیانه رسیدن به مسیر صلح، میانبُر ندارد».

پرزیدنت ریولین گفت: «ما بیشترین تلاش خود را به عمل خواهیم آورد که به همسایگان فلسطینی خود نشان دهیم که رسیدن به صلح خواب و خیال نیست و همزیستی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر یک امرِ شُدَنی است.

دفتر ریاست جمهوری اعلام کرد که به مناسبت هفتادمین سالگرد استقلال اسرائیل، روسای جمهوری و رهبران ده ها کشور جهان، پیام های تبریکی به اورشلیم ارسال داشته اند.

نخست وزیر اسرائیل فاش ساخت که به دنبال ایالات متحده، اکنون شش کشور دیگر نیز آماده اند سفارتخانه های خود را از تل آویو به اورشلیم منتقل سازند. دولت رومانی اعلام داشته که امکان انتقال سفارتخانه به اورشلیم را به طور جدی مورد بررسی قرار داده و امیدوار است که به زودی آن را عملی سازد.

بنیامین نتانیاهو که در آئین سالیانه پذیرایی از سفیران و نمایندگان سیاسی کشورهای خارجی در مقر ریاست جمهوری سخن می گفت، از جمله اظهار داشت: «اورشلیم از سه هزار سال پیش پایتخت ملت یهود بوده و هست و هنگام آن رسیده است که دولت های جهان این واقعیت را بپذیرند و سفارتخانه را به اورشلیم منتقل سازند».

نخست وزیر خطاب به دیپلمات های خارجی گفت: «اگر می خواهید به اسرائیل کمک کنید تا جشن تولد خود را به شادمانی برگزار کند، دو کار می توانید انجام دهید. نخست آن که پلیدی های حکومت ایران را آشکار سازید و در برابر آن بایستید، زیرا رژیم کنونی ایران، دشمن همه ماست، دشمن ما اسرائیلی ها و دشمن شما و کشورهایتان. رژیم ایران دشمن کشورهای عرب است. حکومت ایران دشمن تمدن و فرهنگ است»

نتانیاهو خطاب به دیپلمات ها افزوده گفت: «نکته دومی که از شما انتظار داریم آن است که سفارتخانه های خود را به اورشلیم منتقل سازید. من سخنان پرزیدنت ترامپ را قاطعانه تائید می کنم که با اعلام انتقال سفارت به اورشلیم، تاکید کرد که صلح باید بر امور واقعی استوار باشد». اشاره نتانیاهو به ابراز خشم برخی فلسطینی ها پس از اعلام تصمیم پرزیدنت ترامپ بود.

اعلام شد که علاوه بر سفیران و دیپلمات های خارجی که در اسرائیل خدمت می کنند، سفیران ده ها کشور در سازمان ملل نیز به دعوت سفیر اسرائیل، برای شرکت در این ضیافت، از نیویورک به اورشلیم آمده بودند.

3 دیدگاه‌

  1. دارین تعجیل میکنین بزار برجام بره جلو نترس تا ۲۵ سال دیگه به یاری خدا درست میشه صبر داشته باش عجله کنین شما هم بعدا به نحسی میخورین

  2. من هم به نوبه خودم به عنوان یک کرد ایرانی هفتادمین سالروز تاسیس کشور اسرائیل رو به تمامی ملت بزرگ یهود تبریک عرض کنم .امیدوارم روزی هم برسه که ما ایرانی ها از دست رژیم کثیف آخوندی آزاد بشیم و دولت های ایران و اسرائیل تبدیل به بهترین دوستان همدیگر شوند…

  3. جامعه جهانی به خصوص اتحادیه اروپا به علت منافع تجاری و مالی که از حکومت جعلی ایران به دست می آوردند قطعا جلوی حکومت ایران را نخواهند گرفت ،و قطعا حضرات نخست وزیر و رئیس جمهور اسرائیل هم این موضوع را به وضوح و تکرار شاهد بوده اند ، فقط سه ابر مرد کنونی جهان ترامپ ، نتانیاهو و بن سلمان قادرند بزودی شر این حکومت غیر شرعی و جعلی را از سر مردم جهان کم کنند و ایمان داریم که این سه بزرگوار بزودی حکومت ایران را سرنگون خواهند کرد ، نزدیک است پیروزی حق علیه باطل

Comments are closed.