رئیس دادگستری اصفهان، در تکذیب خود، عملا اعتراف کرد که زنان اصفهان هدف گلوله ساچمه ای قرار گرفته اند

با آن که رئیس دادگستری در اصفهان، خبر حمله به پنج زن در خیابان های شهر را نادرست خوانده بود، اکنون تایید می کند که چنین حملاتی صورت گرفته، ولی فقط سه زن آسیب دیده اند که تنها سروکار یک تن از آنها به اورژانس افتاده است. این مقام مسئول از یک سود ادعا کرد که فرد مظنون در زندان است و از سوی دیگر اظهار داشت که او آزاد است و رسیدگی به پرونده هنوز تکمیل نشده است.

از سخنان این مقام دولتی چنین برمی آید که او کوشید حوادث تعرض به زنان در اصفهان را کمرنگ جلوه دهد و از جمله ادعا کرد که فرد حمله کننده، معتاد بوده و شاید به این علت دست به تعرض زده است.

روزنامه شرق چاپ تهران در شماره روز گذشته خود نوشته بود که پنج زن هنگام عبور از خیابان از پشت سر مرود تیراندازی ساچمه ای قرار گرفته اند که یکی از بانوان زخمی شده که به اورژانس انتقال یافته بود جزئیات آن را شرح داد ولی خانواده او از ترس واکنش منفی مقامات، حاضر به شکایت نشدند.

روزنامه شرق نوشت که وحشت زنان و دختران اصفهان را فرا گرفته، در حدی که شماری از آنان می ترسند از خانه بیرون آیند.

دادگستری اصفهان با نادرست بودن این گزارش، ادعا کرد که قضیه در دست رسیدگی قرار دارد، ولی هنوز تحقیقات تکمیل نشده است.

با آن که روزنامه شرق نوشته بود که هیچ یک از خانواده ها از بیم دردسر و اتهامات منفور رژیم علیه عزیزان خود، حاضر به شکایت نشده بودند، و گفته بودند که فرد مظنون بدون رسیدگی به جریان، آزاد شده است. ولی رئیس دادگستری ادعا می کند که او در رندان است و انگیزه وی اعتیاد به مواد مخدر صنعتی بوده است – ادعایی که تردیدهای بسیار بر می انگیزد.

این بی اعتنایی و عدم رسیدگی مقامات رژیم به تامین امنیت زنان در اصفهان، ماجرای اسید پاشی را به یاد می آورد که مقامات استان اصفهان هیچ اقدام جدی در مورد آن انجام ندادند.

دو سال پیش بود که چندین مورد اسیدپاشی به چهره زنانی که از خیابان های اصفهان می گذشتند رخ داد که موجب وحشت شدید زنان شد. ولی مقامات رژیم برای یافتن عامل یا عاملان آن، هیچ تلاش جدی نکردند و معلوم نیست که آیا کسی در این رابطه بازداشت و محاکمه شد و یا حکومت آن را به دست فراموشی سپرد.

امام جمعه اصفهان در خطبه ای گفته بود که باید زنانی که با بد حجابی و یا بی حجابی به خیابان می آیند مجازات گردند و به آنها هشدار داده شود.

حادثه تیراندازی با تفنگ ساچمه ای به زنان در حال عبور از خیابان امام در اصفهان، چند هفته پیش رخ داد. ولی تا دیروز (چهارشنبه) که روزنامه شرق آن را افشاگری کرد، قوه قضائیه حکومت این ماجرا را پنهان نگه داشته بود.