رئیس دانشگاه پزشکی بهشتی: مشکلات اقتصادی کشور، داروخانه ها را به ورشکستگی کشانده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بهشتی  اعلام کرد که داروخانه‌های ایران به علت مشکلات روزافزون اقتصادی حاکم در کشور در معرض ورشکستگی قرار دارند”

علیرضا زالی افزود : “در حال حاضر هزار و ۸۱۰ داروخانه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار دارند که از لحاظ اقتصادی و به دنبال تحریم‌ها شمار زیادی از آنان با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند”.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت : “داروخانه‌ها به دنبال طلب‌های بیمه‌ای با مشکلات اقتصادی زیادی روبه‌رو هستند و سر پا نگهداشتن خود باید وام بگیرند که همین مساله هم آنها را دچار مشکل کرده است”.

هم چنین خبرگزاری ایرنا  از افزایش روز افزون اقلام حبوبات نوشته است : در چند روز اخیر قیمت برخی از اقلام حبوبات ۱۰ درصد گران تر شده ، برای مثال لپه از ۱۲۵۰۰ به ۱۴۰۰۰ تومان رسیده است. برخی از فروشندگان عامل اصلی افزایش قیمت حبوبات را تاجران و عمده فروشان می‌دانستند که از توزیع بار خودداری می‌کنند و با این کار قیمت اقلام را بالا می‌برند.

حسین شریعتمداری  وزیر صنعت حکومت ایران پیشتر گفته بود : برخی از گرانی‌ها تاثیر طبیعی دارد و وقتی بنزین از هزار تومان به هزار و ۵۰۰ تومان رسیده قطعاَ یک تاثیری بر برخی از کالا‌ها خواهد داشت.