رئیس رکن اطلاعات ارتش اسرائیل: رژیم ایران ممکن است از خاک عراق حمله موشکی انجام دهد

ژنرال درور شالوم رئیس رکن اطلاعات ستاد کل ارتش اسرائیل

یک مقام اطلاعاتی ارشد در ارتش اسرائیل، ارزیابی می کند که حکومت اسلامی ایران  گام به گام به یک درگیری جدید جنگی نزدیک می شود و از جمله احتمال دارد که در صدد برآید از خاک عراق، اسرائیل را هدف حملات موشکی قرار دهد. این ارزیابی توسط ژنرال درور شالوم رئیس رکن اطلاعات ستاد ارتش اسرائیل انتشار یافت. رکن اطلاعات همیشه پس از آغاز سال نو عبری، ارزیابی سالیانه خود را درباره اوضاع نظامی و امنیتی انتشار می دهد.

در این گزارش آمده است که رژیم ایران با عملیات خودسرانه و ادامه درگیری با کشورهای همسایه و ممالک دیگر، ممکن است اتش یک جنگ تازه را شعله ور سازد. همچنین گفته شده که رژیم ایران به ایجاد آشوب در منطقه، از طریق مزدوران نیابتی خود ادامه خواهد داد و از جمله ممکن است در صدد برآید از داخل خاک عراق، اسرائیل را هدف حملات موشکی قرار دهد.

رادیو پیام اسرائیل شش ماه پیش خبر داده بود که رژیم ایران یک پایگاه موشکی در خاک عراق برپا ساخته و قصد دارد هرگاه که مناسب دانست، به سوی اسرائیل موشک شلیک کند. اسرائیل قصد بمباران این نقطه را داشت ولی مقامات آمریکایی از اجرای آن جلوگیری کردند که مبادا به جان سربازان آمریکایی در عراق آسیبی برسد.

اکنون ژنرال درور شالوم رئیس رکن اطلاعات در ستاد ارتش اسرائیل می گوید که احتمال این گونه حمله موشکی وجود دارد.

حزب الله لبنان نیز از زبان حسن نصرالله، بارها تهدید کرده که اگر رژیم ایران مورد حمله نظامی ایالات متحده قرار گیرد، حزب الله اسرائیل را به حملات موشکی خواهد بست.

فرماندهان ارتش اسرائیل هشدار داده بودند که اگر حزب الله به یک تعرض جدی دست بزند، لبنان به عصر حجر باز خواهد گشت.

حسن نصرالله در روزهای اخیر به شدت گله کرده است که ایالات متحده می کوشد نفوذ این گروه را در داخل لبنان تضعیف کند و تلاش دارد روی افکار عمومی مردم لبنان تاثیر بگذارد. ریشه این گله مندی در آن است که مخالفت با رفتارهای خطرناک و تحریک آمیز حزب الله در داخل لبنان بالا می گیرد. همچنین، اِعمال تحریم علیه حزب الله توسط ایالات متحده، بر فعالیت اقتصادی و امکانات مالی حزب الله تاثیر منفی گذاشته و موجب تضعیف آن شده است.

رئیس رکن اطلاعات ستاد ارتش اسرائیل بر این باور است که اسرائیل می تواند جلوی مجهز شدن حزب الله لبنان به کارگاه های تبدیل موشک های ساخت ایران به موشک های نقطه زن را بگیرد.

در مورد آینده نوار غزه، این مقام ارشد نظامی اسرائیل هشدار می دهد که هرج و مرج در آن سرزمین رو به افزایش است و دیری نخواهد پایید که غزه از نظر آشوب و نبود قدرت مرکزی، به سومالی دوم مبدل گردد.

یک دیدگاه

 1. سلام ؛ گزارش بسیار پر محتواى رئیس رکن اطلاعات ارتش ( درور شالوم)که مالامال حاوى واقعیت وشفافیت کامل از آنچه اسرائیل در آن هست را تقدیم مردم کرد. بسیار خوب ودر خور تامل است.
  در خصوص مبدل شدن عراق بعنوان یک سکوى پرتاب موشک بسوى اسرائیل شکى در آن نیست که این امر با اطلاع دولت وقت عراق است، ونیروى شبه نظامى حشد الشعبی وکارشناسان ایرانی بر آن نظارت دارند.مضاف بر آن در سالهاى اخیر پایگاه پهبادی و سایت موشکی در منطقه ای بنام روستاى چبسه حلاف در شمال غربی اهواز تاسیس شد (بنقل از یک أفسر در آن پایگاه براى مت )که هدف آن هجومی و اطلاعاتی است ومکان بسیار محرمانه ای است. واز این پادگان با توجه به موقعیت و تفاوت جغرافیائی و مسافت با اسرائیل دارای حساسیت خاصی مى باشد.لذا باید انتظار داشت درآینده از این دو نقطه اسرائیل مورد هجوم قرار خواهد گرفت.
  واما در خصوص حزب الله لبنان ؛یقیناً در صورت حمله به ایران از سوى هر کشورى خواه امریکا ومتحدانش ویا جنگ یک سویه از سوى اسرائیل باید منتظر باز شدن جنگ تمام عیار از سوى حزبالله لبنان و سوریه باشد،وباید هر نوع احتمال ممکن ومعقول را همچون ساختن موشک های نقطه زن وغیره را داد.
  فشارهای امریکا بر علیه حزب الله در داخل لبنان تأثیری بر آن ندارد،این را خودتان هم مى دانید،
  تنها شرط برد در جنگ با حزب الله سرکوب اولیه از خط مقدم و بمباران هوائی و زمینی روستاهای خط تماس با مرز اسرائیل و فلج کردن نیروها وهمه مواضع تدارک دیده برای جنگ در این چند سال که بنام ( بقع) تهیه و روى آن سرمایه گذارى وآرایش ومانورهای بسیاری شده وسپس پیشروی لاک پشتی نه سریع در خاک لبنان است.
  نیروی دریائی حزب الله لبنان را نیز دست کم نباید گرفت وخود می دانید چگونه.
  از سوریه نیز باید منتظر حمله نظامی مشترک ایران وسوریه باشید وسیلی از موشک های نقطه زن وپهباد بسوى اسرائیل گسیل مى شود که جولان را پوشش مى دهد.
  من باتوجه به شناختی که از سپاه ورجز خوانی آنها دارم ودر بیشتر صحبت های سلامی و قاسم سلیمانی حرف مفت نمی بینم بلکه نوعی از آرایش وتاکتیک را مى توانم ببینم.
  در خصوص مناطق فلسطینی نشین و مجموعه های جهادی( جهاد اسلامی وحماس) نیز بسوى اسرائیل موشک های محلی ساز فعال میشود.
  در نهایت این مطالبم را پخش نکنید و لطفا ترجمه کنید وبه رودر شالوم رئیس محترم وعاقل رکن اطلاعات ستاد ارتش برسانید.

Comments are closed.