رئیس سابق مجلس حکومت ایران دوباره کرونا گرفت

علی لاریجانی،عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس پیشین مجلس دوباره در اثر  ابتلا به کرونا، در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد.

او پیشتر نیز در اوایل شیوع کرونا در ایران مبتلا و بستری شده بود.

خبرگزاری دولتی ایرنا گفت: «حال عمومی لاریجانی مساعد است و تحت درمان پزشکان، روند بهبود را طی می‌کند».

ایران بیشترین تعداد مقامات سیاسی مبتلا به کرونا ویروس در جهان را داراست. از جمله، فاطمه رهبر، حسین شیخ‌الاسلام، محمد میرمحمدی، محمدعلی رمضانی، مجتبی فاضلی، محمدرضا راه‌چمنی، خسروشاهی و احمد تویسرکانی، که از مسئولان ارشد حکومتی بودند و در اثر این بیماری جان باختند.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت نیز در ارتباط با آمار بالای کرونا در ایران، هشدار داد: «پیوستن استان‌های آبی و سفید به استان‌های قرمز، فاجعه است  و تهران، فاجعه اصلی است».

حریرچی گفت: «پایتخت در ردیف سوم آمار بالای مبتلایان و فوتی‌های کرونا قرار دارد».

پنجشنبه، نهم مردادماه، آمار رسمی مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به کرونا در ایران، به بالاترین حد خود رسید و با جان باختن ۲۲۶ نفر در یک شبانه روز، مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۵۶۹ تن رسید. سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد که ۱۵ استان در وضعیت قرمز و ۱۱ استان در وضعیت هشدار قرار دارند.

حریرچی یادآور شد که در کل ایران تنها ۵ استان در وضعیت قرمز نیستند و هشدار داد که از ۸۲ میلیون جمعیت کشور، ۷۲ میلیون و پانصد هزار نفر در مناطق قرمز زندگی می‌کنند.

حریرچی در عین حال، افزایش شدید یا انفجاری مرگ در پی کرونا در ایران را منتفی دانست و در باره لغو طرح ترافیک گفت: «اکثر محدودیت‌ها چون تاثیر مستقیم بر معیشت مردم دارند، دولت ما نیز مانند دولت‌های دیگر با احتیاط برخورد می‌کند. اما اگر آمار مرگ و بستری بیشتر شود، دولت مجبور خواهد بود تعطیلات بیشتری را اعمال کند.»