رئیس سازمان بسیج حکومت، گفت : نگران تبلیغ قلابی علیه  جمهوری اسلامی است

یک مقام ارشد سپاه پاسداران اعلام داشت که چهره نادرستی را از اسلام را در بین مردم عرضه کرده اند در حالی که اسلام واقعی یک نظام مردم سالار است

پاسدار غلامرضا  سلیمانی، رئیس سازمان بسیج حکومت،  در این رابطه گفت:  همه باید مراقبت کنیم تا جمهوری اسلامی کاریکاتوری و قلابی تبلیغ نشود.

با وجود گذشت بیش از ۴۰ سال از روی کار آمدن حکومت اسلامی به رهبری روح‌الله خمینی و  تثبیت این نظام در سی‌ویک سال رهبری علی خامنه‌ای، هنوز هم اختلافات بی‌شماری در بین  مقامات نظام به چشم می خورد و شدت‌ آن در سال‌های اخیر، موجب شده که  گروهی را از جمله خود علی خامنه‌ای ناگزیر به بازتعریف برخی “مفاهیم بنیادی” در ساختار نظام اسلامی ایران کرده است.

پاسدار سلیمانی گفت:   « اگر حقیقت جمهوری اسلامی خوب به مردم شناسانده و ظرفیت‌های آن بالفعل شود، وضع و شرایط تغییر خواهد کرد، برای همین همه باید مراقبت کنیم تا به‌ قول رهبری،  حکومت اسلامی کاریکاتوری و قلابی تبلیغ نشود».

آگاهان امور می گویند: در واقع این سخنان می تواند از انتقاد از حکومت و شخص علی  خامنه ای تلقی شود

این مقام ارشد سپاه، هیچ توضیحی از این به اصطلاح جمهوری اسلامی قلابی ارائه نکرده است و تنها از این مسیر به سازمان تحت امر خود اعتباری بخشیده که بر اساس آن این سازمان “نماد” دقیق جمهوری اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج سپاه پاسداران رد ادامه مدعی شد که  بسیج مظهر «مردم‌سالاری دینی‌ است که به معنای حقیقی آن هنوز بالفعل نشده و مختصات آن هم به مردم ما شناسانده نشده است».

پاسدار  عدم شناساندن تمام ابعاد حکومت جمهوری اسلامی به مردم باعث شده است که «برخی از افراد فکر می‌کنند جمهوری اسلامی هم حکومتی مثل سایر حکومت‌ها است».

او افزود:  انقلاب اسلامی ایران حاصل جهان بینی الهی است که نوید بخش مردم سالاری دینی در جهان است.

پاسدار سلیمانی از این استدلال و ادعا به این نتیجه رسیده است که «ما باید درگاه و پنجره بسیج مستضعفین را از این نقطه باز کنیم».

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفته امروز بسیج بدون وابستگی به احزاب مملکت ولی با تعلق خاطر به تمامی ملت، “حزب انقلاب اسلامی”  است.

رژیم با این هدف بسیج را به وجود اورد که سرکوب مردم را به دست مزدورانی انجام دهد که ظاهرا خودشان جزو بخشی از مردم هستند.

بسیج که خود را پاسدار انقلاب اسلامی می نامد در واقع برای سرکوب مردم برپا شده که از حق آزادی بیان محروم گردیده اند و رژیم آنها را بی رحمانه سرکوب می کند.

نیروهای بسیجی همواره نقش مهمی در سرکوب اعتراضات مردمی در ایران داشته‌اند.

در سال‌های گذشته این نهاد تحت امر سپاه پاسداران در بخش‌های مختلفی از امور اجرایی و اقتصادی کشور ورود کرده و حتی در دوران شیوع کرونا نیز نام “بسیج” با ساخت دستگاه ویروس‌یاب سپاه گره خورده بود.

نیروهای بسیج در سال‌های اخیر در مواقع ضروری اولین گروه‌هایی هستند که از سوی علی خامنه ای  آتش به اختیار می‌شوند تا به موضوعات جاری مملکت واکنش نشان دهند.

آنان حتی در ادامه ماموریت های سرکوب خود، یهودستیزی، بازداشت بهائیان و اهل تسنن را در ایران رواج داده اند.

مقبره استر و مردخای تاکنون دو بار به‌صورت رسمی در معرض تهدید نیروهای بسیج و سپاه در همدان قرار داشته است. در سال ۱۳۸۹ و در میانه اجرای طرح کاوش‌های باستانی در محوطه مسجد‌الاقصی، بسیج دانشجویی همدان با انتشار بیانیه و برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل این آرامگاه تهدید کرد که این مکان مقدس را تخریب خواهد کرد.

چند ماه پیش و در بهمن‌ماه ۱۳۹۸ نیز، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان همدان در واکنش به طرح معامله قرن دونالد ترامپ تهدید کرد که آرامگاه استر و مردخای را تخریب و به‌جای آن کنسولگری فلسطین برپا خواهد کرد

آرامگاه «استر و مردخای» همدان که سال‌ها است در معرض تهدید نیروهای بسیج و سپاه همدان قرار دارد، بامداد روز جمعه با مواد آتش‌زا مورد حمله قرار گرفته است.

این آرامگاه یکی از مکان‌های مقدس یهودیان جهان و از بناهای تاریخی ایران است که در شهر همدان و نزدیکی میدان بوعلی واقع شده است.