رئیس سازمان پدافند غیرعامل رژیم:در دولت بایدن فشار حداکثری ترامپ به فشار هوشمند بدل خواهد شد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل رژیم طی سخنانی گفت که رژیم توانسته در همه عرصه ها در طول ۴۲ سال گذشته ایالات متحده را شکست دهد و اکنون می خواهد با ابزارهای دیگری با رژیم مقابله کند.

پاسدار جلالی در رابطه با برجام و مذاکرات آینده گفت: بایدن تلاش دارد فشار حداکثری ترامپ را به فشار هوشمند تبدیل کند، افزود: نکته اصلی برای ایران رفع تحریم‌ها به طور عملی است و نه صرفا حفظ بدون محتوای برجام. امروز ما تجربه فاز اول برجام را داریم و نباید دوباره فریب دشمنی مانند بایدن را بخوریم.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها تلاش دارند تا با طرح بسط موضوعی برجام و اضافه شدن برخی از کشورها صحنه را پیچیده کنند، افزود: سه کشور اروپائی نیز همراه آمریکا در این پروژه هستند.

پاسدار جلالی در عین حال اعتراف کرد که سیاست فشار حداکثری رژیم را تا حد زیادی تحت فشار قرار داده و در این باره گفت:در واقع ما در آخرین عرصه درگیریمان با آمریکا هم توانستیم آنها را با مدل و الگوی خودشان شکست دهیم. البته در این راه ما نیز متحمل فشارهای ناشی از پیامدهای تحریم شدیم.

جلالی به موضوع تغییر دولت در آمریکا پرداخته و گفت: پیشتر هم گفته بودیم که در استراتژی آمریکایی ها با آمدن بایدن تغییر جدی صورت نمی گیرد بلکه مساله تغییر تاکتیک است. شاید روش های بایدن متفاوت باشد ولی اهداف دشمن یکسان است و بایدن هم دشمن شماره یک ملت و نظام اسلامی است.

روز دوشنبه پاسدار سپاهی حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران نیز از شکست تحریم ها و شکست آمریکا سخن گفت.

حسن روحانی نیز عصر دوشنبه طی سخنانی از شکست تحریم ها سخن گفت و این در حالی است که هیچ یک از تحریم های اعمال شده در چارچوب سیاست فشار حداکثری لغو نگردیده و جو بایدن نیز شب گذشته آشکارا از تداوم تحریم ها تا زمان بازگشت رژیم اسلامی به تعهدات برجامی سخن گفت.

به نظر می رسد مقام های رژیم رفتن ترامپ و تغییر سیاست در کاخ سفید را پیروزی خود می انگارند و با در نظر گرفتن این موضوع خود را پیروز میدان می دانند.

اما روز گذشته خامنه ای هرگونه بازگشت به تعهدات را منوط به لغو همه تحریم ها دانست امری که حداقل در کوتاه مدت امری بعید به نظر می رسد و با توجه به مخالفت های داخلی در ایالات متحده با بازگشت این کشور به برجام و همچنین خواست های اسرائیل و کشورهای عرب منطقه به نظر می رسد آنگونه که مقام های رژیم ادعا می کنند پیروزی نصیب آنها نگردیده و هنوز بسیار زود است که آنها خود را پیروز میدان بدانند.