رئیس ستاد ارتش اسرائیل و فرمانده نیروهای آمریکایی در اروپا، درباره ایران رایزنی کردند

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل، ژنرال آویو کوخاوی (راست) در دیدار با ژنرال تاد ولترز فرمانده نیروهای آمریکایی در اروپا

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در دیداری که با فرمانده نیروهای آمریکایی در کشورهای اروپایی داشت، درباره فتنه گری های حکومت ایران، و همچنین رویدادهای نظامی دیگر در منطقه، به طور مفصل با وی گفتگو کرد.

این نخستین دیدار بین رئیس جدید ستاد کل ارتش اسرائیل ژنرال آویو کوخاوی با فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا، ژنرال تاد ولترز Tod Wolters بود.

اسرائیل نیز بخشی از مسؤولیت ستاد اروپایی ارتش ایالات متحده محسوب می شود. ولی منابع خبری ارزیابی کردند که بیشترین بخش از موضوع های مورد بحث، تنش در حوزه خلیج فارس و همچنین اوضاع در سوریه و دخالت های نظامی سپاه قدس در آن کشور بوده است.

رادیو پیام اسرائیل در گزارشی نوشته بود که اگر بین حکومت ایران و ارتش آمریکا جنگی رخ دهد، اسرائیل به عنوان زرادخانه جنگ افزارهای آمریکایی، مورد استفاده لجستیک ارتش آمریکا قرار خواهد گرفت.

از آن جا که حکومت ایران و حزب الله لبنان بارها تهدید کرده اند که اگر ارتش آمریکا با رژیم ایران وارد جنگ شود، اسرائیل هدف سنگین ترین حملات موشکی قرار خواهد گرفت، آگاهان گفتند که در دیداری که در دفتر کار رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل انجام گرفت، درباره سامانه های ضد موشکی ایالات متحده نیز گفتگو شده است.

رژیم ایران و حزب الله تهدید کرده اند که قادرند همزمان ده ها و شاید صدها موشک به سوی اسرائیل شلیک کنند که مقابله با آن مستلزَم داشتن شما ریادی سامانه های ضد موشکی می باشد.

اسرائیل سه نوع سامانه ضد موشکی را تولید کرده است و ایالات متحده نیز به نوبه خود دارای چند سامانه می باشد که این دو سیستم می توانند مکمل یکدیگر قرار بگیرند.

به تقاضای دولت ریاض، ارتش ایالات متحده اخیر چند دستگاه سامانه ضد موشکی از نوع پاتریوت در عربستان سعودی نصب کرده که هدف از آن، ایستادگی در برابر حملات موشکی احتمالی رژیم ایران می باشد.

2 دیدگاه‌

  1. خواهشا فقط جلوی حمل و فروش طلای سیاه ما “نفت” را به دست ملاها بگیرید و تحریم ها را زیاد کنید. “نفت” ما را هنوزَ با کامیون به عراق می برند. دزدی که شاخ و دم نداره.

Comments are closed.