رئیس ستاد نیروهای مسلح به امارات و بحرین به علت توافق بر سر صلح و  توسعه و پیشرفت اقتصادی با اسرائیل هشدار داد 

پاسدار محمد باقری، بار دیگر دربارهٔ عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با اسرائیل هشدار داد و گفت: «نگاه ما به امارات و بحرین با گذشته تغییر کرده است» اگر پای اسرائیل «به منطقه باز شده و اتفاقاتی رخ دهد که امنیت ملی ما دچار کوچکترین خدشه شود، با آنان برخورد خواهیم کرد.

او در ادامه افزود: ما به  امارات و بحرین و هر کشوری که دنبال عادی‌سازی برود، هشدار می دهیم و آنها را به عنوان ارائه‌کننده پایگاه به دشمن دیده  و با آنها برخورد جدی خواهیم کرد.

او در حالی این سخنان را مطرح می کند که  انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجی امارات عربی متحده دو روز پیش گفته بود:  این، سیاست تهاجمی حکومت اسلامی است که، طی سه دهه اخیر باعث نگرانی بسیاری از کشورهای عربی شده  و آنها را وادار کرد ه است «با نگاهی تازه» به روابط خود با اسرائیل توجه کنند.

پیشتر نیز سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای توافق امارات و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط دو کشور را به دید آنان «حماقت تاریخی» و «ننگین» دانست.

در بیانیه سپاه تاکید شده بود  که این اقدام امارات باعث می‌شود که این کشور «تحت استعمار اسرائیل» قرار گیرد و «آینده‌ای خطرناک» برای رهبران امارات رقم خواهد زد.

توافق امارات عربی متحده و اسرائیل با میانجی‌گری ایالات متحده شکل گرفته است. در این روابط جدید آمریکا می‌گوید که دولت بنیامین نتانیاهو پذیرفته است در ازای توافق صلح با امارات متحده عربی از الحاق زمین‌های کرانه باختری به اسرائیل خودداری کند.

بحرین و مصر نیز از این امر استقبال کرده‌اند ولی ترکیه، گروه‌های فلسطینی و رژیم ایران به‌شدت مخالف این رویداد هستند.

حسن روحانی، نیز اقدام امارات را «خیانت» دانست و گفت: «امیدواریم که امارات از این خطا بازگردد».

او همچنین دولت امارات را متهم کرد که برای «خوشامد» و «رای ‌آوردن» ترامپ اقدام به عادی‌سازی روابط با اسرائیل کرده است.

روحانی همچنین به امارات هشدار داد که اگر «پای اسرائیل را به منطقه باز کنند»، «به شکل دیگری برخورد می‌شود».