رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل: برای رویارویی با تحریکات حزب الله و حماس و جهاد، آماده هستیم

با شدت گرفتن تنش امنیتی در مرزهای اسرائیل با لبنان و همچنین امکان از سرگیری تعرض مسلحانه از نوار غزه، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اسرائیل ژنرال آوی کوخاوی گفت که نیروهای مسلح اسرائیل برای رویارویی با هرگونه درگیری جنگی، آمادگی کامل دارند.

این سخنان فردای روزی بیان شد که گروه تروریستی حزب الله لبنان به یک اقدام تحریک آمیز جدید علیه اسرائیل دست زد و یک پهپاد اطلاعاتی را بر فراز نواحی مرزی اسرائیل پرواز داد که پدافند هوایی اسرائیل آن را سرنگون کرد.

چند ماه پیش یکی از فرماندهان نظامی حزب الله، هنگام حملات هوایی اسرائیل به مواضع نظامی وابسته به رژیم ایران در خاک سوریه، هلاک شد و حسن نصرالله اعلام کرد که انتقام خون او را از اسرائیل خواهد گرفت.

در طول این ماه ها، حزب الله به شیوه های مختلف کوشید این تهدید خود را عملی سازد، ولی در همه موارد با شکست روبرو شد.

اکنون ممکن است فرستادن پهپاد جاسوسی، به هدف گردآوری اطلاعاتی از داخل اسرائیل، برای انجام یک حمله موشکی، و یا شیوه دیگر بوده است.

اسرائیل برای جلوگیری از افزایش بحران، سرنگونی این پهپاد را اعلام کرد، ولی از انجام اقدام تنبیهی علیه حزب الله دوری ورید.

موضوع دیگری که ممکن است باعث تنش امنیتی شود، این ارزیابی است که گروه حماس و یا جهاد اسلامی آزادی فلسطین در غزه، در صدد برآیند در سالروز هلاکت یکی از فرماندهان تروریستی به نام ابوالعطاء توسط ارتش اسرائیل، قصد انتقام جویی داشته باشند و اسرائیل را هدف حمله موشکی قرار دهند.

ژنرال آوی کوخاوی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح که در نشست غیرعلنی کمیسیون امنیت و امور خارجی پارلمان اسرائیل سخن می گفت تاکید کرد که ارتش همه این احتمالات را در نظر گرفته و برای رویارویی با آن ها آمادگی کامل دارد.

ژنرال کوخاوی توضیح داد که هدف ارتش اسرائیل، همیشه رسیدن به بالاترین درجه قدرت می باشد تا دشمنان را از تعرض و حمله باز دارد و ارتش اکنون برای رویارویی با همه احتمالات، خود را آماده ساخته است.