رئیس ستاد کل ارتش: اسرائیل به زودی اقداماتی به عمل می آورد که معادله با حزب الله را بکلی تغییر دهد

ژنرال کوخاوی به روسای شهرداری های شمال اسرائیل گفت که ارزیابی ارتش آن است که اگر حزب الله موفق شود به سوء قصدی دست بزند، علیه سربازان اسرائیلی خواهد بود و مردم غیرنظامی کشور را هدف قرار نخواهد داد

با شدت گرفتن بحران جنگی در مرزهای اسرائیل با حزب الله لبنان، و در همان حال که سپاه شمال اسرائیل برای رویارویی با هرگونه احتمال تعرضی، در حال آماده باش به سر می برد، ژنرال آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل خطاب به اهالی شهرهای و آبادی های شمال گفت که ارتش برای حفظ امنیت شهروندان، به همه اقدامات لازم دست زده و آن را در اولویت خود دارد. ژنرال کوخاوی فاش ساخت که ارتش هم اکنون به طراحی و اجرای برنامه های می پردازد که معادله را در خط مرزی و در برابر حزب الله لبنان تغییر دهد.

سرکردگان حزب الله در روزهای اخیر گفته اند که تهدیدهای حسن نصرالله، ارتش و مردم اسرائیل را از جا تکان داده و سخت نگران ساخته است.

مقامات اسرائیلی گفته اند که هیچ نگرانی وجود ندارد، ولی آمادگی برای رویارویی با دشمن و اتخاذ اقداماتی که جنبه احتیاطی و آمادگی دارد، یک شیوه منطقی است و نمی توان آن را به هراس تعبیر کرد.

علت اصلی بحران، موفقیت اسرائیل در نابود کردن دستگاه گران قیمت و کمیابی است که حکومت ایران به صورت محرمانه و با اتخاذ انواع ترفندها، از تهران به لبنان فرستاده بود و حزب الله آن را در خانه ای پنهان ساخته بود، ولی نهادهای اطلاعاتی اسرائیل آن را به موقع کشف کردند و با فرستادن پهپاد، موجب انفجار آن شدند.

حزب الله هشدار داد که اسرائیل با این اقدام قواعد بازی را بر هم زده است. ولی اسرائیل قاطعانه اعلام داشته که هرگز اجازه نخواهد که حزب الله در ساخت موشک های نقطه زن با کمک دستگاه هایی که حکومت اسلامی از ایران می فرستد، موفق شود.

آشنایان امور در اسرائیل می گویند: در همان حال که سران سازمان های ترور و رهبران ماجراجوی برخی کشورها، نسبت به امنیت جان شهروندان هیچگونه حساسیتی ندارند و به عملیات خطرناکی دست می زنند که جان بسیاری از مردم آن ها را به خطر می اندازد، اسرائیل حفظ امنیت و جان و مال مردم را در ردیف نخست اولویت ها قرار می دهد.

ژنرال کوخاوی به روسای شهرداری های شمال اسرائیل گفت که ارزیابی ارتش آن است که اگر حزب الله موفق شود به سوء قصدی دست بزند، علیه سربازان اسرائیلی خواهد بود و مردم غیرنظامی کشور را هدف قرار نخواهد داد.

آگاهان نظامی می گویند: با آن که بعید می نماید حزب الله خواهان بروز جنگ باشد، ولی احتمال زیاد می رود که قصد دارد به هدف انتقام جویی در مقابل انهدام دستگاه سوخت جامد موشکی توسط اسرائیل، به یک سوءقصد بزرگ تروریستی دست بزند.

حزب الله اعلام کرد که قطعات متلاشی شده دو پهپاد نظامی اسرائیل را که عامل بمباران دستگاه گران قیمت و حساس ارسالی از جانب حکومت ایران بوده، به ارتش لبنان تحویل داده است.

ایالات متحده در هفته ای که گذشت اعلام کرد که یک موسسه مالی لبنانی را به جرم انتقال پول های ارسالی رژیم ایران برای حزب الله و حماس را مورد تحریم قرار می دهد. دولت لبنان اعلام کرد که از این پس می کوشد یک راه جایگزین، به هدف دور زدن این تحریم بیابد.

یک دیدگاه

  1. گروه تروریستی حزب الله این ماجراجوی کوچک در منطقه تمامی هست ونیستش به گفته خود حسن نصر الله مفت خور و دزد اموال ملی ایران از حکومت پلید و تروریست پرور جمهوری اسلامی ایران تامین میشود که باید دستهای نیرو دهنده و ارسال کننده دلارهای ناب آمریکایی به این گروه بیشتر از گذشته کشف و مسدود گردد.

Comments are closed.