رئیس ستاد کل نیروهای مسلح حکومت ایران به وزیر دفاع عراق پیشنهاد کرد که ما حاضریم به شما اسلحه ساخت ایران بفروشیم 

پاسدار محمد باقری،  رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح رژیم ایران امروز (یکشنبه) در دیدار با عناد سعدون،  وزیر دفاع عراق پیشنهاد داد : نیرو‌های مسلح حکومت  ایران و جمهوری عراق به‌عنوان دو کشور همسایه و برادر ارتباطات و علائق طولانی‌مدتی را داشته‌اند که در سفر‌های گذشته بحث‌های زیادی در این رابطه صورت گرفته است.

حکومت ایران در این دیدار پیشنهاد کرده است که قادر است به عراق اسلحه بفروشد و بی تردید عراق نیز این پیشنهاد را رد می کند چرا که سلاح های ایران همگی قدیمی با تکنولوژی شوروی ساخته شده است. در حالی که  عراق تاکنون نیازهای تسلیحاتی خود را از ایالات متحده خریده و همگی بر اساس تکنولوژی روز است.

یادآور می شود که ایالات متحده به همه کشورها هشدار داده که اگر به داد و ستد تسلیحاتی با ایران بپردازند مجازات خواهند شد علاوه بر این عراق تلاش می کند خودش را از نفوذ حکومت ایران آزاد بکند و در این راستا نمی خواهد که با خرید اسلحه از ایران به آن کشور وابستگی بیشتری پیدا کند.

پاسدار باقری در  ادامه دیدار خود با وزیر دفاع عراق گفت:  دو کشور ایران و عراق سندی را آماده کرده‌اند که مراحل آخر را می‌گذراند و در آینده‌ای نزدیک به امضا خواهد رسید.

او ادعا کرد: وزیر دفاع و فرماندهان نیرو‌های دریایی، هوایی، پدافند هوایی و برخی دیگر از فرماندهان عراق به  ایران آمده اند تا تسلیحات نظامی ما را بررسی کنند .

همزمان، علی شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی رژیم ایران نیز که در این دیدار حضور داشت گفت: با هرگونه مؤلفه ناامنی برهم‌زننده آرامش مردم ایران و عراق با قاطعیت برخورد می‌کنیم

او افزود: یکی از اهداف اعلامی آمریکا از حضور در منطقه غرب آسیا ایجاد اختلاف و درگیری میان کشورهای منطقه است؛ بر ضرورت هوشیاری همه کشورهای منطقه برای مقابله با این به گفته وی توطئه شوم تأکید کرد.