رئیس ستاد کل نیروهای مسلح حکومت ایران:  مستکبران منتظر انتقامی در تراز نام بزرگ سلیمانی باشند

پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، در سی و چهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با اشاره به کشته شدن قاسم سلیمانی گفت:  حمله مقتدرانه موشکی ایران به پایگاه آمریکا در عراق مرهم موقتی بر این مصیبت جهان اسلام بود، مستکبران باید منتظر انتقامی در تراز نام بزرگ سلیمانی و ابومهندس باشند.

پاسدار محمد باقری در ارتباط با شرایط بحرانی کورونا در ایران افزود:  اوج بی رحمی آمریکا آنجا خودنمایی می‌کند که این کشور را در این شرایط خاص کرونایی، در معرض شدیدترین تحریم‌های اقتصادی قرار می‌دهد به گونه‌ای که تامین داروی بیماران با مشکل اساسی روبرو شده است.

او د رحالی این سخنان را بیان می کند که پیشتر ارتش عراق اعلام کرد ۱۹ محموله داروی ایران را در این کشور کشف و توقیف کرده است.

او گفت:  آنان در تلاش هستند تا  امت اسلامی را بر مبنای تفرقه برنامه‌ریزی نابود کنند و با به  نمایش گذاشتن چهره‌ای خشن از امت اسلام تنها قطعه کوچکی از جورچین اسلام هراسی است.

پاسدار باقری افزود: برخی از سران کشورهای اسلامی اکنون بی‌شرمی را تا حدی برده‌اند که با ایالات متحده یکی شده اند  و با عادی‌سازی روابط با اسرائیل  از پشت بر پیکره امت خنجر زده‌اند.

او افزود: کشورهای اسلامی با این اقدام  خود در ورطه افول قرار گرفته و از جبهه مقاومت هراسان شده است.

باقری گفت:  سلیمانی دارای چهره‌ای محبوب میان ایرانیان و غیر ایرانیان است. چرا که از دنیا دل بریده بود و مقابل داعش و گروه‌های تکفیری خود را وقف اسلام کرده بود.

این در حالی که علی ایوب،  وزیر دفاع سوریه با انتشار ویدئویی به نقش قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران ایران در کشتار مردم سوریه اذعان کرده است.

در این ویدیو وزیر دفاع سوریه اذعان کرد که قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس در کشتار شهرک «باب عمرو» در شهر حمص نقش داشته که طی آن تمام این شهرک را با خاک یکسان کرده و جنایت‌های بیسابقه‌ای را علیه ساکنان آن مرتکب شد.

علی ایوب وزیر گفت:  «در سال ۲۰۱۱ با سلیمانی دیدار کرده و با هم برای حمله به (شهرک) بابا عمرو در حمص طرح ریزی کردند. حمله وحشیانه بود، ارتش سوریه با حملات هوایی گسترده آن را با خاک یکسان کرده و کشتاری وحشیانه را علیه غیرنظامیان مرتکب شد»، او همچنین افزود:«خبرنگاران آمریکایی و فرانسوی که این کشتار را مستند کرده‌اند کشته شدند».

سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با بیش از ۱۶۷ تن از وابستگان به حکومت ایران از ۴۷ کشور،  همه ساله در ایران برگزار می شد که امسال به علت کورونا  به صورت مجازی آغاز به کار کرد. حکومت ایران سالهاست با تامین منابع مالی آنان را حمایت می کند