رئیس فدراسیون جودوی ایران به پخش مسابقه جودوکار اسرائیلی در تلویزیون رسمی حکومت اسلامی ایران اعتراض کرد

رئیس فدراسیون جودوی تعلیق شده ایران به تلویزیون ایران که صحنه‌ای از مسابقه جودوکار اسرائیلی را پخش کرده بود، اعتراض کرد.

آرش میراسماعیلی به پخش صحنه‌ای از مسابقه جودوکار اسرائیلی در تلویزیون واکنش تندی نشان داد و در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «آقایان صدا و سیما خجالت بکشید. ما داریم تاوان می‌دهیم و له می‌شویم و شما شدید مبلغ اسراییلی‌ها و افرادی که به کشور خیانت کردند. چند بار باید تذکر بدهیم و نامه بنویسیم؟»

او در ادامه افزود: «اگر خط قرمز کشور برای شما مهم نیست، خب به ما هم اعلام کنید که ۱۱ ماه جودوی ایران تعلیق نباشد. کلیه شبکه‌های آن طرف آب دارند هر هفته ما را می‌کوبند و شما چکار کردید؟ هزاران جودوکار چشم انتظار دادگاه هستند و شما به جای مرهم، نمک روی زخم شدید. تا کی باید سهل انگاری شما را ببینیم و دم نزنیم؟ حداقل دین ندارید آزاده باشید. دریغ از یک معذرت خواهی و برکناری مدیران نالایق».

او همچنین در گفت‌وگو با ایسنا نیز ضمن انتقاد شدید از این اقدام صدا و سیما بیان کرد: «پیش از این نیز صدا و سیما اقدام به پخش مصاحبه سرمربی سابق تیم ملی که نقش مهمی در تعلیق جودوی ایران داشت، کرد و این بار نیز چند شب قبل اقدام به پخش مجدد یک برنامه با تصویر جودوکار رژیم صهیونیستی کرده است. آیا نظارتی بر نحوه پخش برنامه‌های صدا و سیما صورت نمی‌گیرد که علیرغم نامه مکتوب فدراسیون، باز هم شاهد چنین اقداماتی هستیم».

گفتنی است، تعلیق جودوی ایران در ۲۱ اوت ۲۰۱۹، هنگامی که مشخص شد ورزشکاران ایرانی در پی اخطارهای قبلی باز هم در مقابل ورزشکاران اسرائیلی بازی نکردند، تایید شد.

فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد حکم نهایی را در مورد فدراسیون جودوی ایران صادر کرده و گفت فدراسیون جودوی ایران تا زمانی که تضمین محکمی مبنی بر اینکه ثابت کند که به اساسنامه فدراسیون جهانی پایبند است و قبول کند که ورزشکارانش مقابل ورزشکاران اسرائیلی مسابقه خواهند داد، از حضور در تمامی مسابقات و رویدادهای بین‌المللی محروم خواهد بود.