رئیس مؤسسه‌ “حکمت و فلسفه‌” ایران، می گوید: خامنه ای پیشتر به فخری زاده هشدار داده بود مواظب خودش باشد

در پی روایت های متناقض درباره ترور محسن فخری زاده کارمند ارشد وزارت دفاع ، عبدالحسین خسروپناه، رئیس مؤسسه‌ “حکمت و فلسفه‌ ایران، در گفت و گو با تلویزیون حکومت گفت: قطعاً‌،  فخری‌زاده با رهبری ارتباط داشت، و یکی از تأکیدات،  خامنه‌ای به او “این بود که حفاظت خودش را جدی بگیرد؛ چون ظاهراً به رهبری  گفته بودند که ایشان رعایت نمی‌کند و جاهای مختلفی می‌رود”.

این نخستین ‌بار است که چنین موضوعی مطرح می‌شود.

محسن فخری‌زاده ، هفته گذشته در “منطقه آبسرد” دماوند مورد سوء قصد قرار گرفت و کشته شد. مقام‌های سیاسی و نظامی ایران، اسرائیل را مسئول ترور محسن فخری زاده می‌دانند.

خسروپناه تاکید کرده که علی خامنه‌ای “سفارش و تأکید” داشته که فخری‌زاده “مراقب مسائل امنیتی خودشان باشند”.

مقام‌های رژیم ایران  و رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران تاکنون روایت‌های مختلفی از کشته ‌شدن فخری‌زاده بیان کرده‌اند.

از جمله آنان ، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی حکومت  ایران، بود که  از وجود یک برنامه ۲۰ ساله برای ترور این “دانشمند” هسته‌ای خبر داده و گفته بود: «به دلیل تواتر اخبار در طول این ۲۰ سال متاسفانه جدیت مورد نیاز اعمال نشد.»

شماری از تحلیلگران نیز معتقدند احتمال این که  فخری‌زاده بدون محافظ، تنها با همسر خود در خودرو بوده زیاد است.

پسر فخری زاده نیز در حین گفت و گو با شبکه خبر صدا و سیمای حکومت گفته بود تیراندازی از فاصله نزدیک و چند متری بود به پدرم شد، در حالی که مادرم در کنار او نشسته بود،

او در توضیحاتش نه از اسلحه اتوماتیک مستقر بر روی وانت سخنی به میان می آورد و نه از محافظی که او را حمایت کرده باشد و جالب ترین بخش توضیحات او اینست که هیچ کدام از گلوله ها به همسر فخری زاده نخورده است .؟!!

پیدا نیست درباره ترور محسن فخری زاده  چرا این‌اندازه روایت‌ها متفاوت است.‌