رئیس مجلس رژیم خواستار تعویق کنکور سراسری شد

رئیس مجلس حکومت ایران خواستار تعویق کنکور سراسری شد، اما رئیس سازمان سنجش به دستور روحانی از برگزاری کنکور طبق مصوبه ستاد ملی کورونا خبر داد.

محمد باقر قالیباف در این باره گفت: «متاسفانه به وعده‌های داده شده، از سوی دولت  در برگزاری کنکور دکتری عمل نشد و موجب شد شماری از پزشکان و متخصصان به کورونا مبتلا شوند».

خانم دکتر، مینو محرز متخصص بیماری های عفونی نیز در این باره گفت:  کنکور باید در استادیوم آزادی و دیگر فضاهای باز برگزار شود

مینو محرز، در یک برنامه رادیویی درباره شرایط برگزاری کنکور گفت: «کنکور سراسری برای هر دانش‌آموز تعیین سرنوشت برای او محسوب می‌شود و این امتحان باید در شرایطی به دور از استرس برگزار شود. پیشنهاد ما در کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، در جلسات آتی، برگزاری کنکور در استادیوم‌ها از جمله استادیوم آزادی و فضای باز آن است».

او به «جهش ویروس کورونا» اشاره کرد و ادامه داد: «در ابتدای شیوع این بیماری، هر یک نفر بیمار مبتلا،  ممکن بود چهار نفر را مبتلا کند، اما با جهش ویروس، هر یک نفر مبتلا به ویروس، می‌تواند ده نفر را مبتلا کند».

در ادامه گزارش امده است که با توجه به افزایش شیوع ویروس کورونا در ایران، بسیاری از داوطلبان خواهان به تعویق انداختن کنکور شده‌اند.

گفتنی است، کنکور مقطع دکتری با تعویق جمعه گذشته انجام شد و نحوه برگزاری آن و رعایت نشدن پروتکل های بهداشت انتقادات فراوانی را در پی داشت.

گفته شده است که بیش از یک میلیون و پنجاه هزار نفر در کنکور سراسری ایران شرکت می کنند و از چندی پیش پویش هایی برای تعویق و یا لغو این آزمون به دلیل شیوع ویروس کورونا در فضای مجازی و رسانه های ایران به وجود آمده است.