رئیس موساد: برجام فاجعه است و حکومت ایران از تولید بمب اتم منصرف نشده است

رئیس “موساد” (سرویس امنیت خارجی اسرائیل) بر این باور است که علیرغم امضای توافق اتمی موسوم به “برجام”، حکومت ایران همچنان در اندیشه تولید بمب هسته ای است. او “برجام” را یک توافق بد می داند که باید در مورد آن اقدامات جدی انجام گیرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس که این گزارش را انتشار داد نوشت که “یوسی کوهِن” رئیس “موساد” این سخنان را در دیدار بسیار محرمانه ای بیان داشته که هدف آن بحث و بررسی درباره خطرات برنامه های اتمی ایران و ارزیابی کاستی ها و کمی های برجام بوده است.

محل برگزاری این نشست و همچنین هویت شرکت کنندگان در آن فاش نشده است. ولی آسوشیتدپرس می نویسد که یوسی کوهن گفته است که “اطمینان صد در صد دارد که حکومت اسلامی ایران همچنان به دنبال رسیدن به بمب هسته ای است”.

بنا به این گزارش، رئیس موساد همچنین گفته است که اطمینان دارد که جامعه بین المللی یا باید این توافق را باطل سازد و یا تغییرات اساسی در آن به وجود آورد. او گفته که “در غیر این صورت، یک خطر بزرگ امنیتی برای اسرائیل به وجود خواهد آمد”.

یکی از حاضران در جلسه که نامش برده نشده، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: رئیس موساد، برجام را “یک اشتباه هولناک” خوانده و گفته است که این توافق به حکومت ایران امکان داده که همه تاسیسات و امکانات لازم را برای از سرگیری برنامه های اتمی حفظ کند و چند سال دیگر، هنگامی که دوران محدودیت ها به پایان برسد، “ایران خواهد توانست مقادیر عظیمی اورانیوم را غنی کند و یک زَرّادخانه بزرگ سلاح های هسته ای برپا سازد”.

بنا به این گزارش، یوسی کهن افزوده گفت: «لغو تحریم ها علیه حکومت ایران یک تصمیم نابخردانه بود و نه تنها خطری را برطرف نکرد، بلکه موجب افزایش تهاجم و گستاخی رژیم ایران در منطقه شد».

انتشار این موضع رئیس سرویس اطلاعات خارجی اسرائیل، تائید سیاست های پرزیدنت ترامپ در برابر برجام و حکومت اسلامی ایران محسوب می شود. ده ها تن از مقامات امنیتی پیشین ایالات متحده اخیرا در نامه ای خطاب به رئیس جمهوری نوشته بودند که خروج از برجام یک اشتباه بزرگ خواهد بود.

پرزیدنت ترامپ تا شش هفته دیگر باید تصمیم بگیرد که آیا در برجام می ماند و یا از آن خارج خواهد شد.

5 دیدگاه‌

  1. من با اطمینان ۱۰۰ درصد میگویم که ایران تعداد زیادی بمب هسته ای اماده استفاده دارد اما از اظهار ان خودداری میکند تا باعث تحریک و وحشت کشورها نشود و بتواند در کشورها به تبلیغ اسلام داعشی خود بپردازد.جالب است که ایران از زنهای مسلمان ساکن کشورهای غربی میخواهد که روبند بزنند تا وحشت بیشتری ایجاد کنند.

  2. برجام افتضاح ترین قراردای بود که بین ایران و دوول غربی امضا شد و نتیجه آن فقط فشار بیشتر بر مردم ستمدیده ایران بود و بس ، امیدواریم بزودی زود پرزیدنت ترامپ از این توافق بد به کل خارج شود و دوباره تحریمهای جدید علیه رژیم ایران تنظیم گردد

  3. من با اطمینان ۱۰۰۰ درصد بشما میویم که غربیها فریب خوردند و ایران هیچ
    گاه از تولید سلاح هسته ای دست نکشیده و هرگز اجازه بازرسی و شفاف سازی نمیدهد. انچه اژانس گفته کاملا دروغ و تنها ادعاهای ایران را منعکس کرده. اسرائیل باید خودرا برای نبردی بسیار عظیم منطقه ای اماده کند زیرا تمام کشورهای ترکیه و عراق وسوریه و لبنان و قطر و دبی و کره شمالی و جنوبی و روسیه و چین و کشورهای افریقایی و ایالتهای کالیفرنیا و… و کانادا در سلطه سیاسی ایران هستند.برجام اثبات حماقت سران دنیاست و تمام دنیا را اسیر ایران کرد.

  4. حکومت جنایتکار ایران تمام پولهای بلوکه شده از ابتدای انقلاب را در زمان اباما و پس از برجام دریافت کرد اما هرگز انرا افشانکرد و همه را خرج گسترش تروریسم و تطمیع سیاستمداران امریکا و سران اتحادیه خائن اروپا و دیگر سیاستمداران جهان کرد.ضربه ای که برجام به غرب زد هرگز قابل جبران نیست و با توجه به اینکه برجام بواسطه دفاع مزدوران اروپایی و امریکایی ایران لغو نخواهد شد اصلاح فریبکارانه ان هم مشکلی حل نخواهد کرد. هیچ قراردادی و توافقی با حکومت ترور و فریب نباید منعقد شود.

Comments are closed.