رئیس موساد می گوید که رژیم ایران بزرگترین دل مشغولی امنیتی اسرائیل است و او آرزوی روزی دارد که از این کار بیکار شود

یوسی کهن رئیس موساد در یکی از سخنرانی ها کم سابقه خود از امور امنیتی سخن می گوید

رئیس سرویس امنیت خارجی اسرائیل (موساد) می گوید که توان تهاجمی رژیم ایران، بزرگترین دلمشغولی امنیتی اسرائیل می باشد و در این راه تلاش بسیار به عمل می آید. یُوسی کُهِن که در یک همایش امور امنیتی سخن می گفت، با اشاره به موشک های کوچک و بزرگی که حکومت اسلامی ایران وارد صحنه خاورمیانه کرده است، گفت که ایران به توان آتشباری بسیار قوی دست یافته و باید با آن رویارویی کرد.

آگاهان می گویند که این سخنرانی، یکی از موارد بسیار نادر حضور رئیس موساد در یک همایش باز، و سخنرانی با صراحت او درباره امور امنیتی و اطلاعاتی اسرائیل بود

یوسی کهن در بخشی از سخنان خود، به عنوان مزاح گفت که اگر خصومت کنونی حکومت ایران علیه اسرائیل برطرف گردد، خود او احساس خواهد کرد که بیکار شده است. ولی افزود که، اگر این، علت باشد، بسیار خوشحال خواهد شد که کار خود را از دست بدهد.

رئیس موساد در کنفرانسی سخن می گفت که وظیفه آن تعیین بودجه برای نهادهای مختلف دولتی و حکومتی می باشد، ولی به عنوان یک مورد بیسابقه، متن این سخنرانی و فیلم آن به طور کامل در اختیار همگان قرار گرفت.

یکی از افشاگری های پرسروصدای رئیس موساد آن بود که رژیم ایران می کوشد در خاک عراق نیز یک کارخانه پیشرفته موشک های جنگی برپا سازد.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که رژیم ایران برای برپایی این گونه کارخانه های در سوریه و لبنان تلاش می کند تا بزرگترین زَرّادخانه موشکی در خاورمیانه، و یکی از بزرگترین آن ها در کشورهای جهان را برپا کند.

کارشناسان نظامی می گویند که حکومت ایران، به علت ضعف نظامی در نیروهای هوایی، دریایی و زمینی، می کوشد بیشترین تلاش خود را برای تقویت نیروی موشکی به کار گیرد و تا کنون انواع موشک های جنگی را با بردهای مختلف طراحی و تولید کرده است.

یوسی کهن در سخنرانی خود فاش ساخت که آرزوی رژیم ایران آن بوده که بر عراق مسلط گردد، و از آن جا که در سوریه نیز ظاهرا یک حکومت دوست، قدرت را به دست دارد، بتواند خود را به مرز اسرائیل برساند.

رئیس موساد گفت که آرزوی حکومت دینی ایران آن است که از طریق تسلط بر عراق و لبنان، و ادامه همکاری اب رژیم سوریه، بتواند به بخشی از آرزوی خود که همانا به دست گرفتن رهبری جهان اسلامی است نائل گردد و یک اتحاد سیاسی و نظامی به وجود آورد که بتوان آن را “هِلال شیعه” در منطقه نام نهاد.

یوسی کهن به نقشه های امپریالیستی و کولونیالیستی رژیم ایران اشاره کرد و گفت که آن ها با شعار دین، می خواهند کشورهای دور و نزدیک را تحت تسلط خود بگیرند.

سران حکومت ایران، پیشتر با افتخار گفته بودند که پایتخت های چهار کشور عربی منطقه، هم اکنون جولانگاه سیاسی و نظامی آن حکومت می باشد. اشاره آن ها به بغداد، دمشق، بیروت و صنعا پایتخت یمن بود، که اکنون گروه نیمه شیعه حوثی بر آن جا تسلط دارد.

یوسی کهن گفت که رژیم ایران با برپاسازی حزب الله لبنان و انتقال مقادیر عظیمی اسلحه به آن، اکنون در مجاورت مرز اسرائیل حضور نظامی بسیار سنگینی دارد و به تاریج جای پای خود را در همه نقاط خاورمیانه پررنگ می سازد.

رئیس موساد در ادامه این سخنرانی گفت که رویارویی با زیاده خواهی های رژیم ایران بخش عمده ای از برنامه های آن نهاد اطلاعاتی را تشکیل می دهد.

آگاهان یادآوری می کنند که موساد در ماه های اخیر به دو دستاورد اطلاعاتی بزرگ علیه رژیم ایران نایل شده است که یکی از آنها انتقال حدود صد هزار سند مربوط به برنامه های اتمی ایران به اورشلیم، و دیگر افشاگری در مورد مکانی در تورقوزآباد که محل نگاهداری مواد رادیو اکتیو بوده است.

رئیس موساد سیاست قاطعانه پرزیدنت ترامپ را علیه فتنه گری های حکومت ایران، مورد تحسین قرار داد و آن را برای مهار کردن زیاده خواهی های حکومت ایران موثر دانست.

یک دیدگاه

  1. تنها راه مهار کردن فتنه گری های اشغالگران اسلامی حمله برق آسای کماندوهای اسرائیلی به مقر سید علی ، دستگیری وی و چند نفر سرداران جنایتکار پاسدار است. علی خامنه را بر اندازید ، سپاه را از هم بپاشید ، دنیا آرام خواهد شد. وطن پرستان ایرانی هرگز این خدمت را فراموش نخواهند کرد.

Comments are closed.