رئیس پارلمان امارات عربی متحده: «صلح و همکاری با اسرائیل به سود مردم منطقه و جهان است»

همزمان با اجرای نخستین پرواز هوایی علنی بین اسرائیل و امارات عربی متحده که صلح بین دو کشور وارد مرحله عملی و علنی گردید، رئیس شورای ملی امارات، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان به خبرنگاران گفت: «توافق ابراهیم که پیام آور صلح بین دو کشور بود، یکی از سرچشمه های صلح در منطقه است و از آرمان های ملت های منطقه در راستای تحقق رفاه و پیشرفت، پشتیبانی می کند».

این مقام ارشد اماراتی افزود: «وظیفه ما بود که سیاست های خود را در راستای پایه های امنیت و ثبات کشور و منطقه خود سامان دهیم و به شکلی، بر شالوده پایبندی بر اصول قوانین بین المللی و همزیستی مسالمت آمیز و حل و فصل اختلافات از طریق گفتگو قرار گیرد».

وزارت خارجه و همکاری های بین المللی امارات نیز اعلام کرد که از این پس شهروندان اماراتی اجازه دارند به طور آزاد به اسرائیل سفر کنند و نیازی به گرفتن روادید ندارند. این وزارتخانه گفت که شهروندان اماراتی، می توانند در هر سفر به اسرائیل مدت نود روز در آن کشور بمانند.

گزارش بابک اسحاقی برای شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال را می شنویم که از فرودگاه بین المللی بن گوریون، روز گذشته (پنجشنبه) همزمان با فرود آمدن نخستین هواپیما از امارات تهیه شده است:

یک خبرنگار آمریکایی که از امارات دیدن کرده، در یک گزارش تصویری نشان داد که چگونه میوه فروشان در آن امیرنشین، میوه های مرغوب اسرائیلی را به صورت برجسته در معرض دید مشتریان قرار داده اند و به عرضۀ آن افتخار می کنند. این خبرنگار نشان داد که چگونه در بازار میوه فروشان دوبی میوه های اسرائیلی، از قبیل لیمو، انار، اوکادا و پرتقال با پرچم اسرائیل مزین گردیده تا نظر مشتریان را به سرعت به این کالا جلب کند.

میوه‌هایی که در اسرائیل پرورش می یابند، در سراسر جهان از شهرت برخوردار است و حتی دولت چین پرتقال اسرائیلی را به ایران صادر می کرد، که البته در چین، ولی با راهنمایی کارشناسان کشاورزی اسرائیل پرورش یافته است.