رئیس پلیس تهران: در تظاهرات هیچیک از معترضین زخمی نشد. وزیر کشور: به سینه و پای معترضین شلیک شد

مقام‌های جمهوری اسلامی با وجود گذشت بیش از ۴۵ روز از زمان آغاز اعتراض‌های سراسری آبان‌ماه هنوز هیچ‌گونه آماری از تعداد بازداشت‌شدگان و کشته‌های آن ارایه نداده‌اند

وزیر کشور در حکومت اسلامی، اعتراف کرده بود که ماموران رژیم، نه تنها به طور مستقیم به سوی سینه تظاهرکنندگان شلیک کردند و آن ها را به قتل رساندند، بلکه تاکید کرد که به سوی پای آن ها نیز تیراندازی شده بود. ولی اکنون رئیس پلیس تهران ادعا می کند که حتی یک تن از معترضین نیز در جریان تظاهرات، مصدوم نشده است.

حسین رحیمی، ‌رییس پلیس تهران بزرگ، در توضیح این ادعای خود گفت:  «در اعتراضات ابان ماه ، در ۱۶۵ نقطه همکاران ما درگیر شدند و تعداد زیادی از مردم عادی مجروح شدند، ولی حتی یک نفر از اغتشاش‌گران مصدوم هم نشد».

رییس پلیس تهران توضیحی  درباره چگونگی تفکیک میان «مردم عادی» و کسانی که به گفته وی  «اغتشاش‌گران» خواند ارایه نداد.

رحیمی رییس پلیس تهران در حالی این ادعا را مطرح می کند که آخوند غضنفرآبادی، رئیس دادگاه انقلاب می گوید: آمار افرادی که در آبان ماه امسال جان خود را از دست دادند، به مراتب کمتر از یک‌هزار و ۵۰۰ کشته‌ای است که از سوی رویترز اعلام شد.

علی خامنه ای در نخستین روزهای اعتراضات ابان خود دستور مستقیم کشتار مردم را به نیروهای امنیتی صادر کرده و به نیروهای امنیتی گفته بود اسلام در خطراست هر کاری که می توانید برای سرکوب آنان انجام دهید .

سپاهی یدالله جوانی در سمت معاون سیاسی سپاه پاسداران در این زمینه گفت: «اگر دستور مستقیم رهبری در سرکوب و کشتار معترضان به موقع صادر نمی شد ما قادر نبودیم معترضان را ساکت کنیم.»

مقام‌های جمهوری اسلامی با وجود گذشت بیش از ۴۵ روز از زمان آغاز اعتراض‌های سراسری آبان‌ماه هنوز هیچ‌گونه آماری از تعداد بازداشت‌شدگان و کشته‌های آن ارایه نداده‌اند.

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور، نیز پیشتر  گفته بود: «قرار است دادستانی بر اساس آماری که از پزشکی قانونی می‌گیرد، آمار را اعلام کند.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، نیز گفته است :  «این که برخی می‌گویند قوه قضائیه و دادستانی باید تعداد کشته‌شدگان را اعلام کند اشتباه است،شورای امنیت باید شمار قربانیان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ را اعلام کند».

علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی نیز وعده داده بود  که به زودی «به تفکیک استان‌ها و علت» آمار کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ۱۳۹۸ اعلام خواهد شد.

یک دیدگاه

Comments are closed.