رئیس پلیس تهران فروش واکسن کرونا در بازار سیاه ناصر خسرو را تایید کرد اما کیانوش جهانپور میگوید دروغ است 

حسین رحیمی، رییس پلیس تهران، در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفت: در جریان اجرای “طرح رعد” تایید کرد که گزارش‌ها درباره فروش واکسن کرونا در بازار سیاه خیابان ناصرخسرو صحت دارد.

وی افزود:  به ندرت چنین مواردی را نیز ما هم شنیده‌ایم اما اینطور نیست که بگویم یک پدیده شایع است.»

رحیمی خطاب به کسانی که برای تهیه واکسن کرونا به بازار سیاه مراجعه می‌کنند، ادامه داد: «نمی‌شود یک واکسن را که اصلا معلوم نیست تقلبی است و در چه شرایطی نگهداری شده را از کنار خیابان و افراد ناشناس خریداری کرده و تزریق کرد.»

پیشتر کیانوش جهانپور، از مقام‌های وزارت بهداشت به شبکه رسمی خبر صداوسیما گفته بود: «به هیچ وجه چنین چیزی وجود خارجی ندارد، اما در عین حال افزود: واکسن عرضه‌شده در فضای مجازی و بازار آزاد به احتمال زیاد تقلبی است».

در روزهای اخیر گزارش‌هایی درباره فروش گران‌قیمت واکسن کرونا در خیابان ناصر خسرو تهران منتشر شده است

امیرحسین ناظری کنزق، خبرنگار انصاف نیوز در این باره نوشته بود : در بسیاری از موارد داروهایی که در داروخانه‌ها پیدا نمی‌شود در ضلع جنوبی میدان امام خمینی و ابتدای خیابان ناصرخسرو پیدا می‌شود. واکسن کرونا در ناصرخسرو، هر دوز ۲ تا ۱۲ میلیون! به فروش می رسد

زمانی که داروهای درمان کرونا در بیمارستان‌ها پیدا نمی‌شد بسیاری از خانواده‌ها این داروها را از همین ناصرخسرو می‌خریدند. داروهایی که گاهی اصلی نبودند، گاهی تاریخ مصرف گذشته بودند، گاهی اصلاً دارو نبودند و البته گاهی هم هیچ‌کدام از مشکلات را نداشتند و واقعا داروی مدنظر بودند.

حالا با به ورود اولین محموله‌ی واکسن کرونا به ایران، یکی از جاهایی که احتمالا واکسن کرونا را می‌توان در آن پیدا کرد ناصرخسرو است.

در این گزارش انصاف نیوز به نقل از دلالان ناصر خسرو نوشته است: برای تهیه واکسن کرونا ،  بستگی به قیمت‌هاش داره؟ که چند به شما بفروشند؟ اگه پولت کمه روسی دارم، هر دوزش ۴ تومنه، دوتا باید بزنی.

وی در ادامه به نقا از آنان نوشته است: آمریکایی هم داریم، دوزش ۱۱ میلیونه  بعد از چند سوال و جواب مشخص می‌شود که منظورش از آمریکایی واکسن مدرنا است. وقتی از او درباره‌ی شرایط نگهداری سخت این واکسن پرسیده می‌شود توضیح می‌دهد که «ما اینها را در شرایط ویژه‌ای نگهداری می‌کنیم».

البته  واکسن روسی هم  را دارند. که قیمت‌ها از هر دوز ۲ میلیون و پانصد هزار تا ۵ میلیون تومان است.