رئیس پیشین رکن اطلاعات در ارتش اسرائیل:باید در یک برجام جدید ایران را برای همیشه از دست یابی به بمب اتم محروم کرد

در گزارش دیگری آمده است که یکی از مقام‌های ارشد اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل در واکنش به درخواست شماری از بلندپایگان حزب دموکرات در ایالات متحده در مورد بازگشت به برجام گفته است که برجام امنیت آمریکا را به خطر می‌اندازد و بازگشت به آن کار اشتباهی خواهد بود.

آموس یادلین که در گذشته رئیس رکن اطلاعات در ارتش اسرائیل بوده و اکنون ریاست یک اندیشکده امنیتی مهم در تل‌آویو را بر عهده دارد گفت که به جای بازگشت به برجام پیشین باید در جام تازه ای را تدوین کرد که حکومت ایران را به طور کامل از هرگونه توان هسته‌ای برای آینده ای دور محروم سازد.

او گفت که برجام کنونی فقط برای ۱۰ سال فعالیت اتمی حکومت ایران را ممنوع می‌کند که از آن چهار سال سپری شده و با گذشت شش سال دیگر رژیم ایران می تواند با همه قدرت لازم به برنامه اتمی خود بازگردد زیرا همه تأسیسات هسته ای رژیم ایران دست نخورده باقی مانده و آماده کار می باشد.

این سخنان آموس یادلین در واکنش به گفته های سه تن از بلندپایگان حزب دمکرات در آمریکا است که می‌گویند خود را برای احراز مقام ریاست جمهوری از جانب حزب دموکرات در انتخابات آینده ایالات متحده نامزد خواهند کرد.

مهم ترین آن ها برنی ساندرز است که از سناتورهای پرنفوذ حزب دموکرات محسوب می شود و در کنار او کامالا هریس  و همچنین خانوم الیزابت وارن هر سه سناتور هستند و می خواهند که به مقام ریاست جمهوری در ایالات متحده انتخاب شوند.

آموس یادلین در سخنان خود گفت که بازگشت به برجام به صورت کنونی آن یک اشتباه بزرگ میباشد که امنیت ایالات متحده را نیز به خطر می اندازد و راه بهتر آن است که برجام تازه ای تدوین شود که حکومت ایران را برای همیشه از هرگونه توان تولید بمب هسته ای محروم کند.

یک دیدگاه

  1. سلام به نظرم هرنوع توافق به معنی قبول کردن حکومت ایران است و ضمانتی برای باقی ماندن سران حکومت و تنها راه برای آزادی ایران تغییر حکومت فعلی وایجاد سیستمی سکولار است.

Comments are closed.