رئیس کمیته المپیک ایران: مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی، حرام اندر حرام

رئیس کمیته المپیک حکومت اسلامی ایران، رضا صالحی امیری، به صراحت گفت که رژیم ایران هرگز اجازه نخواهد داد که ورزشکارانش با رقبای اسرائیلی در مسابقات بین المللی روبرو شوند». این قاطعانه ترین سخنی است که از زبان یک مقام مسوول حکومت ایران در رابطه با این موضوع بیان می شود و از دیدگاه حقوقدانان، فدراسیون های جهانی ورزش باید با استناد به این سخنان، رژیم ایران را به طور کلی از شرکت در همه مسابقات بین المللی محروم سازند.

رژیم ایران که می داند تحریم سیاسی در مسابقات جهانی موجب اخراج از تشکیلات جهانی ورزش خواهد شد، تا کنون به فریبکاری دست زده و هربار برای شانه خالی کردن از مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی، به بهانه ها و شیوه های مختلفی متوسل شده است. ولی رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران این شیوه را آشکار ساخت و از حکومت خواستار شد از دروغپردازی و نیرنگ دست بردارد و یا رسما اعلام کند که ورزشکاران اسرائیلی را تحریم می کند، ویا آن که این ممنوعیت را متوقف سازد.

اکنون رضا صالحی امیری، رئیس کمیته المپیک حکومت می گوید “تحریم ورزشکاران اسرائیل بخشی از ماهیت انقلاب اسلامی ایران است ” و تغییر نخواهد کرد.

صالحی امیری که در دولت گذشته وزیر ارشاد بوده است، به خبرنگاران گفت: «ما نمی توانیم تحت هیچ شراطی از اصل تقابل با منافع رژیم صهیونیستی (اسرائیل) عبور کنیم» و افزود: «عدم رویارویی ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران صهیونیستی یک جزء لایَنفَک و تعطیل ناپذیر از این سیاست حکومت اسلامی است».

مفهوم سخنان رئیس کمیته المپیک آن است که این سیاست تحریم از جانب حکومت ایران، علیرغم موج اعتراضی که برانگیخته، همچنان ادامه خواهد یافت و تغییر ناپذیر است.

رسول خادم در واکنش به این سیاست فریبکارانه رژیم از زباست فدراسیون کشتی کناره گیری کرد و در ابراز همبستگی با وی، ورسای همه تشکیلات کشتی آزاد در سراسر کشور نیز کناره گیری خود را اعلام کردند.

آگاهان می گویند اکنون هنگام آن است که سرپرستان نهادهای بین المللی بازی های ورزشی ملاحظه کاری را کنار گذارند و برای اخراج رژیم ایران از بازی های بین المللی اقدام کنند.

البته علیرضا کریمی جودوکار ایرانی که عمدا با رقیب روسی خود باخت تا ناچار نشود با رقیب اسرائیلی در دور بعدی مسابقه بدهد، به شش ماه محرومیت محکوم شد. ولی روسای فدراسیون بین المللی کشتی به حکومت ایران هشدار دادند که اگر به این سیاست ادامه دهند، مجازات های شدیدتری علیه آن ها تعیین خواهد گردید.

با آن که محرومیت از بازی ها در مورد کشورهایی که سیاست را وارد ورزش می کنند، یکی از اصول مرامنامه تشکیلات ورزشی جهان را تشکیل می دهد، صالحی امیری در مصاحبه با رسانه های ایرانی خواستار آن شد که “کمیته جهانی المپیک در حوزه سیاسی مداخله نکند و وارد اقدامات سیاسی نشود”.

آگاهان می گویند که رئیس کمیته المپیک ایران، با این سخنان، یا از اساسنامه سازمان های ورزشی بین المللی بی اطلاع است، و یا عمدا این اصل را که “ورزش باید از سیاست جدا باشد و کشوری نباید به علل سیاسی کشور دیگری را تحریم کند” نادیده می گیرد.

4 دیدگاه‌

  1. واقعا این شخص رییس تشکیلاث المپیک است مثل کردان متکی… پا فیروز ابادی….. ویا لمپن واوپاش اسلامی پیخود نیست که کشور ورشکست شده است….. اینها ید کاملی در کشتن مردم دارند…….

  2. آقای رضا صالحی امیری حرام اندر حرام شمایید که در حکومت پلید ایران مشغول دزدی و بالا کشیدن اموال بیت المال مردم مظلوم ایران هستید ، ۴۰ سال است دروغ میگویید دورویی میکنید ، ورزشکاران را به باختن مجبور میکنید ، بازیهای احمقانه سیاسی را با ورزش آمیخته میکنید ، ما ایمان داریم که شما خودتان هم به حرام اندر حرام اعتقادی ندارید ، ولی برای اینکه جیره دزدیتان قطع نشود ، سیاه نمایی میکنید و از سیاستهای احمقانه حکام ایران پیروی میکنید ، حرام اندر حرام تک تک شمایید که ۸ میلیون ایرانی را آواره غربت کردید تا براحتی اموال مردم ایران را غصب کنید

Comments are closed.