رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی: دولت شایستگی قیمت گذاری ندارد و بازار کالا با هرج و مرج روبرو می باشد

محمدرضا زهره وندی  رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی تهران گفت :دولت قدرت نظارت بر  قیمت گذاری اجناس در بازار را ندارد و نرخ گذاری در بازار با مدیریت مافیای قدرت است . .حسن روحانی گفته بود که دولت قدرتی برای اعمال نظراتش در کشور ندارد .

به گزارش خبرگزاری ایرنا، روسای کمیسیون‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران اعلام کردند که دولت در کنترل قیمت در بازارنظارت ندارد و عده ای  در بازار فورا با افزایش قیمت ارز، قیمت اکثر اجناس را فارغ از اینکه ارتباطی به قیمت ارز دارد یا نه، بالا می‌برند.

محمدرضا زهره وندی  رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران گفت:« طی یک سال گذشته سیر صعودی نرخ ارز آنچنان بی‌ضابطه بود که همه با ترس و گمان معاملات را انجام می دادند و یا برای فروش دست نگه می‌داشتند، اما پس از آن روند ارز، کاهشی شد و قیمت بسیاری از اجناس نیز به تبع آن پایین آمد.

وی افزود:  در کشور ما متاسفانه برخی افراد مواد اولیه خود را با ارز ارزان تهیه کردند اما به محض افزایش قیمت ارز، قیمت اجناس را بالا بردند که این موضوع به اعتماد مصرف‌کنندگان لطمه وارد کرد.اگر قیمت‌ها مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود، برخی از مشکلات حل خواهد شد.