رئیس گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد: بیمارستان‌ها حتی برای حمل بیماران برانکار ندارند

یک بانوی دلاور ایرانی، مدیر گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در یک پیام تکان دهنده که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است فاش ساخت که بیمارستان های مشهد به چنان مصیبتی گرفتار آمده‌اند که نه تنها واکسن و دارو برای مبارزه با کرونا وجود ندارد، بلکه بیمارستان‌ها حتی برای حمل و نقل بیماران و یا جسد فوت شدگان، برانکار (تخت روان) کافی در اختیار ندارند.

بانو نسرین ثقفی، در این پیام تکان دهنده، با شهامت تمام فاش می‌سازد که مرگ و میر در مشهد به اوج بی سابقه‌ای رسیده و از مردم ایران و جهان می‌خواهد که به نجات این نگون بختان برآیند و به امید پایان بخشیدن به مرگ انسان‌ها آستین بالا زنند.

آنچه بانو ثقفی در این پیام دلسوزانه بیان می‌کند، نمایانگر همین مصیبت در سراسر ایران و حتی در تهران است.

او در حالی که صدای اشک آلودش از شدت تاثر می لرزد، از مسؤولان خواستار است که از بی‌اعتنایی دست بردارند و به وظیفه وجدانی خود عمل کنند و به این کشتار مردم ایران پایان دهند.

این پیام را می‌توانید اینجا بشنوید:

 

در روزهای اخیر شمار جانباختگان کرونا در ایران به ابعاد وحشتناکی رسیده است و می‌توان گفت که تقریبا سراسر کشور به وضعیت قرمز در آمده است. مقامات حکومتی شمار جانباختگان روزانه را رقمی در حدود پانصد نفر اعلام کرده‌اند. ولی آشنایان امور می‌گویند که این آماربه مرز یک هزار تن نزدیک شده است.

خود مقامات ابراز نگرانی می‌کنند که تا چند هفته دیگر، شمار قربانیان روزانه، چهار رقمی شود.

خامنه‌ای سال گذشته گفته بود که کرونا یک نوع بیماری سبک مانند آنفلوآنزا می‌باشد و نباید درباره آن این چنین سروصدا بلند شود.