رادیوی ملی آمریکا: پیش از حمله به نفت عربستان، پهپادها و موشک‌های ایران شناسایی شده بودند

بزرگترین شبکه رادیویی سراسر ایالات متحده گزارش داد که همه اطلاعات به دست آمده در رابطه با حمله به تاسیسات نفتی شمال شرق عربستان نشان میدهد که موشک ها از جهت ایران شلیک شده بود و پهپاها نیز از جانب ایران به تهاجم دست زدند. عربستان گفت که در جریان این حمله غافلگیرکننده و گسترده، نیمی از تولید نفت آن کشور فلج شده است.

رادیو ان.پی.آر، رادیو ملی و عمومی ایالات متحده، خبرداد که  دو مقام پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده، گفته اند که ماهواره‌های جاسوسی آمریکا پیش از حمله چهار روز پیش  به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، پهپادهای آماده و موشک‌‌های حکومت ایران را از سکوهای پرتاب در داخل ایران شناسایی کرده‌اند.

در این گزارش امده که ایالات متحده این تصاویر را کماکان به عنوان “شواهد محتمل” مبنی بر دست داشتن رژیم ایران در حملات اخیر به عربستان سعودی ارزیابی می‌کنند.

وزارت دفاع عربستان سعودی نیز اعلام کرده است که امروز (چهارشنبه )شواهدی ارائه می‌شود که نشان می‌‌دهد حکومت  ایران در این حملات نقش داشته است.

ان.پی.آر درادامه گزارش خود نوشته ، کارشناسان آمریکایی برای بررسی و ارزیابی شواهد به عربستان اعزام شده‌اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نیز امروز (چهارشنبه )در ریاض، پایتخت عربستان، با مقام‌های این کشور از جمله شاهزاده سعودی محمد بن سلمان دیدار و درباره حملات چهار روز پیش به پالایشگاه های سعودی گفت‌وگو خواهد کرد.

مایک پنس، معاون رییس جمهوری آمریکا، نیز اعلام کرد  که مادر حال بررسی شواهد و مشورت با متحدانمان هستیم و رییس‌جمهوری آمریکا تعیین می‌کند که بهترین شیوه اقدام در روزهای آینده چیست.

در گزارشی دیگر مرتبط با حملات اخیر به عربستان سعودی،

شبکه خبری ان.بی.سی نیز در گزارشی نوشت که در جلسه امنیت ملی کاخ سفید، مقا‌های ارشد وزارت آمریکا در پاسخ به این اقدام حکومت ایران گزینه‌های مختلفی هم چون  حملات سایبری، حمله به تاسیسات نفتی ایران و هدف قراردادن سپاه پاسداران را با دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، در میان گذاشته‌اند.

حکومت ایران  که پیشتر اعلام کرده بود به هیچ کشوری اجازه نخواهیم داد جایگزین نفت ایران شود و اگر نگذارند ما نفت مان را بفروشیم اجازه نخواهیم داد که دیگران هم نفت شان بفروشند . اکنون دست داشتن خود در این حملات را رد کرده است و این حملات را بخشی از “دفاع مشروع و متقابل” حوثی‌های یمن در قبال حملات عربستان سعودی و ائتلاف نظامی به رهبری عربستان معرفی کرده است.

3 دیدگاه‌

  1. با سلام خدمت دوستداران صلح ودفاع درمقابل حملات دشمن
    اگرقبل ازحمله به تاسیسات نفتی عربستان امریکا موشکها وپهبادهای ایران را توانسته شناسایی کند چرا حتی نتوانسته یک موشک زدهوایی را شلیک کند
    دروغ به این بزرگی

Comments are closed.