رادیو پیام اسرائیل از شیوه های قاچاق نفت ایران خبر می دهد و نتانیاهو نیز دنیا را به مبارزه با آن فرامی خواند

منابع خبری رادیو پیام اسرائیل گفتند که در این شیوه قاچاق نفت ایران، نه تنها این کالا به قیمت بسیار پایین عرض می شود، بلکه بخش عمده ای از پول دریافتی نیز به جیب مسؤولان این عملیات قاچاق می رود و به خزانه دولت تحویل داده نمی شود

منابع خبری رادیو پیام اسرائیل در ایران فاش ساختند که اکنون مدتی است حکومت ایران می کوشد نفت خود را در بازار سیاه بفروشد و آن را به کمک گروه های مافیایی با قیمت ارزان به کشورهای مختلف عرضه کند. آنها گفتند که نفتکش های کوچک ایرانی خود را به دریای عُمان می رسانند و محموله نفتی خود را به نفتکش های بیگانه تحویل می دهند و دلار نقد بابت آن دریافت می کنند.

منابع خبری رادیو پیام اسرائیل گفتند که در این شیوه قاچاق نفت ایران، نه تنها این کالا به قیمت بسیار پایین عرض می شود، بلکه بخش عمده ای از پول دریافتی نیز به جیب مسؤولان این عملیات قاچاق می رود و به خزانه دولت تحویل داده نمی شود.

نخست وزیر اسرائیل نیز در سخنان روز گذشته خود (چهارشنبه) به قاچاق نفت ایران توسط نفتکش های خارجی سخن گفت و فاش ساخت که اسرائیل نیز در شناسایی و کشف این گونه نفتکش ها نقش دارد و تلاش حکومت ایران را برای دور زدن تحریم های اقتصادی ایالات متحده، خنثی می کند.

بنیامین نتانیاهو که با سربازان و فرماندهان نیروی دریایی اسرائیل سخن می گفت، از افشای جزئیات بیشتری در این زمینه خودداری ورزید.

در گزارش های پیشین آمده بود که رژیم ایران نفت قاچاق را در شماری از نفتکش های خود که پرچم کشورهای خارجی را دارد بار می کند و به دریای آزاد می فرستد تا در آن جا به مشتریان ناشناس که قصد قاچاق آن را به کشورهای دیگر دارند، عرضه کند.

در این مورد نیز بخش عمده ای از پول دریافتی، که معمولا به صورت دلار نقد است، به جیب دلالان سرازیر می شود و به صندوق دولت نمی رسد.

بابک زنجانی از جمله افرادی بود که مقادیر زیادی نفت ایران را در بازار جهانی به صورت قاچاق به فروش رساند و از بازگردان بخش اعظم مبلغ آن خودداری ورزید. مقامات دولتی در تهران، بابک زنجانی را متهم ساختند که بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون دلار به دولت ایران بدهکار است.

نتانیاهو در سخنرانی خود در برابر سربازان و افسران نیروی دریایی از جامعه جهانی خواستار شد جلوی قاچاق نفت ایران را بگیرند و هرگونه اقدام دیگر رژیم ایران را برای دور زدن تحریم ها خنثی کنند.

نتانیاهو گفت که رژیم ایران، در دوران نخست تحریم های بین المللی نیز از شیوه های مختلف برای فروش نفت خود استفاده می کرد.

نیروی دریایی اسرائیل در روزهای اخیر رزمایش گسترده ای انجام داده که یکی از هدف های آن آمادگی برای خنثی کردن فعالیت دریایی حزب الله لبنان بوده که تسلیحات آن گروه را حکومت اسلامی ایران تامین می کند.

منابع آگاه می گویند که ایالات متحده نیز با دقت مسیر نفتکش هایی را که از بنادر ایران خارج می شوند زیر نظر دارد و نفتکش هایی را که در دل دریا نفت قاچاق ایران را دریافت میکند تحت نظر هستند و در هربندری لنگر اندازند شناسایی می شوند و کسانی که این نفت را بخرند، مورد تحریم آمریکا قرار خواهند گرفت.

رژیم ایران در ماه های اخیر به ترفند تازه ای برای عرضه کردن نفت دست زد و آن فروش نفت از طریق بازار بورس، به سرمایه داران خصوصی بود. ولی منابع آگاه می گویند که این شیوه نیز کارسازی نیست و بازرگانان ایرانی حاضر به خرید آن نیستند و امکاناتی ندارند که نفت را به کشورهای دیگر بفروشند و امکانات حمل و نقل آن را فراهم سازند.

یک دیدگاه

  1. با سلام البته منظور من از بیان نیروی کوچک اسرائیل در مقابل امریکا هیچوقت تحقیر و تخریب دلاوریهای ارتش و تیروی دریایی شجاع اسرائیل نبوده و نخواهد بود ولی متاسفانه ازنیروی دریایی عظیم آمریکا هیچ موقع این انتظار نمیرود که به دلایل واسطه گری یاروابط رژیم قطر و دیگر حکام خلیج فارس که با رژیم سرکوبگر و تروریست آخوندی در ایران روابط اقتصادی دارند بعضا منفعلانه عمل میکند و از انجام وظایف اصلی اش در منطقه خلیج فارس و محاصره دریایی لازم رژیم خونریز و تروریست جمهوری آخوندی در ایران شانه خالی کند و طفره برود. ارادتمند : علی پرهام

Comments are closed.