رانندگان تاکسی نیز در خطر ابتلا به کورونا قرار دارند و درصد بزرگی از جانباختگان یزد، زرتشتی هستند

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران نیز اعلام کرد: در حال حاضر دو راننده مبتلا به کرونا هستند. اداره کل رفاه تاکسیرانی برای انجام حمایت‌های لازم با خانواده آنها در ارتباط است.

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت  نیز در ارتباط با آمار بالای کورونا در بین مردم فقیر نشین گفت: این مناطق به حمایت بیشتری نیاز دارند و اگر توجه نشود باعث شیوع گسترده آن به سایر نقاط کشور خواهد شد .

شماری از کاربران در شبکه های اجتماعی نوشته اند که ضد عفونی کردن معابر شهری فقط مختص بالای شهر است؟ این مردم بیچاره که یا گور خواب اند و یا  کارتن خواب، باید مورد توجه وزارت بهداشت قرار بگیرند.

در ادامه تاخت و تاز کورونا در ایران محمدرضا جعفریان، مشاور مالیاتی اتاق اصناف اعلام کرد: ۶۵۰ هزار واحد تولیدی بابت کرونا آسیب دیده‌اند.

وی افزود : در بدترین شرایط ممکن از یک سو تحریم های آمریکا و از سوی دیگر گسترش کورونا در ایران موجب از بین رفتن کسب و کار شمار زیادی از صنوف شده است. امیدواریم که دولت پس از این بحران به داد انها برسد.

کورونا از زرتشتیان ایران نیز قربانی گرفته است. سپنتا نیکنام، عضو زرتشتی شورای شهر یزد وضعیت ابتلا و مرگ و میر زرتشتیان این شهر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را بحرانی توصیف کرد.

نیکنام افزود: در حال حاضر ۳۰ درصد جانباختگان بر اثر ابتلا به کرونا در شهر یزد زرتشتیان هستند. که  «شاید اگر زودتر از شیوع مطلع می‌شدیم مراسم ویژه زرتشتیان در ماه بهمن را لغو می‌کردیم تا با جمعیتی کمتر از ۲درصد شهر شاهد ۳۰ درصد آمار فوت کرونا شهر نباشیم.»

جمعیت زرتشتیان ایران در هشت سال پیش در حدود ۲۵ هزار و ۲۷۱ نفر اعلام شد که بخش عمده‌ای از این جمعیت در یزد زندگی می‌کنند.

یک نماینده مجلس در انتقاد از  تظاهر کردن برخی از مسئولان که ادعا می کنند به کورونا مبتلا شده اند  ولی پس از دو سه روز می گویند که تست‌شان منفی بوده گفت: این حرکت غیرمسئولانه است و کسی که چنین رفتاری را انجام می‌دهد قطعاً صلاحیت ماندن در مسئولیت را ندارد.

جلال میرزایی افزود: یک فرد عادی که کرونا بگیرد، اگر منعکس شود تاثیراتی بر اقتصاد و اجتماع ندارد اما مدیر و مسئولی که اعلام می‌کند؛ قطعاً تاثیراتی بر تمام ابعاد جامعه دارد و جالب است این افراد در مدیریت‌شان هم همین‌گونه عمل می‌کنند.

وی گفت: مدیر باید اگر شرایط سختی هم برایش به وجود می‌آید طوری وانمود کنند مشکلی که پیش آمده بسیار پیش پا افتاده است و به جامعه روحیه مثبت تزریق کند نه اینکه با این کارها دست به جلب توجه بزند و بگوید که مریض است.

میرزایی افزود: امروز یک مسابقه‌ای در کشور راه افتاده به اسم آمار دادن. شاهد هستیم هر روز استان‌ها آماری می‌دهند و هر استانداری برای خودش ورود و خروج را ممنوع می‌کند به نظر من این کارها درست نیست.

وی گفت: فعالیت‌های اقتصادی تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته است و این بسیار بد است؛ هشدار می‌دهم اگر کاری نکنیم قطعا سال آینده مشکل پیدا خواهیم کرد.

این نماینده مجلس گفت: من نمیدانم که چرا شهرها را قرنطینه نمی کنید چه اصراری است و چه کسی پشت این پایمردی غیر تخصصی است .