ارتش حکومت ایران اعلام کرد که برای رصد کردن رزم ناوهای خارجی، سیزده ناوگروه فرستاده است .

 

پس از آن که شماری از کشورهای استفاده کننده از آبراه خلیج فارس، اعلام کردند که قصد دارند برای تامین امنیت کشتیرانی، رزم ناوهایی به منطقه بفرستند، نیروی دریایی ارتش حکومت ایران اعلام داشت که ۱۳ ناوگروه را از سواحل خود، به داخل خلیج فارس و دریاهای اطراف آن اعزام می دارد.

گفته می شود که هدف این اقدام، رصد کردن فعالیت کشتی های جنگی کشورهای دیگر است و هرگونه درگیری بین آن ها، ممکن است آتش جنگ را شعله ور سازد. ایالات متحده پیشنهاد کرده بود  که یک ائتلاف بین المللی برپا شود، ولی برخی از کشورهای استفاده کننده از خلیج فارس، در مرحله کنونی ترجیح می دهند رزمناوهای خود را به طور مستقل به شاخاب پارس بفرستند.

نظامی حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش حکومت ایران  در مرکز همایش های بین المللی گفت: امنیت دریایی آب‌های ایران در سال اخیر فضای پرتنشی را تجربه کرد و ما ۱۳ ناوگروه را به دریا اعزام کردیم.

  این مقام ارشد نظامی افزود: نیروی دریایی سپاه پاسداران در تنگه هرمز و خلیج فارس به خوبی امنیت منطقه را برقرار کرده است و اگر کشوری بخواهد آسیبی به منافع جمهوری اسلامی ایران وارد کند به دلیل رصد کامل شرایط امکان فرار نخواهد داشت و پاسخ جدی در این رابطه دریافت می کند.

نظامی خانزادی افزود: این تغییرات، حضور در دریا را معنادارتر کرده و علاوه بر سهولت حضور در دریا، پیچیدگی این حوزه بیشتر شده است. ایران کشوری دریایی و بر این اساس انتظار داریم ظرفیت دریایی کشور به دلیل تاکیدات رهبری افزایش یابد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش حکومت ایران  گفت: در یک سال گذشته ۱۳ ناوگروه رزمی  را به دریا اعزام کردیم در حالی که در سالیان قبل به طور متوسط ۶ ناوگروه را اعزام می‌کردیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش حکومت ایران از آمادگی نیروهای تحت امر خود برای اعزام ناوگروه به جبل‌الطارق برای اسکورت نفتکش گریس یک خبر داده و گفته است  : هر زمان که جمهوری اسلامی از ما بخواهد که  ناوگروهی را به جبل الطارق برای اسکورت گریس یک اعزام کنیم ، ‌نیروی دریایی ارتش آمادگی دارد تا به این منطقه ناوگروه خود را اعزام کند.

نفتکش ایرانی گریس یک۱ حدود ۴۰ روز پیش به علت  نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا و حمل نفت خام به سوریه ازسوی نیروی دریای بریتانیا  در تنگه جبل‌الطارق توقیف شد.

دادگاه عالی جبل‌الطارق پیشتر با گرفتن تعهد و ضمانت  از حکومت ایران حکم آزادی آن را صادر کرد.

یک دیدگاه

  1. حقوق مفت از خزانه کشور به جیبتان میرود و در مقابل شما اماده اجرای امر برای اجنبیهای داخلی و خارجی هستید. ایا غیر از خاعن نام دیگری هم برای شما عرازل وجود دارد؟

Comments are closed.