رد صلاحیت شده های انتخابات ایران؛احمدی‌نژاد: شرکت نمی‌کنم، پزشکیان: من هم حمایت نمی‌کنم

محمود احمدی‌نژاد، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در ویدئویی که روز گذشته در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرد تاکید کرده است که  بر اساس اعلام قبلی چون صلاحیتش برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان رد شده در انتخابات شرکت نمی‌کند.

همزمان مسعود پزشکیان، نماینده اصلاح‌طلب رد شده توسط شورای نگهبان هم در توییتی نوشت که «قصد حمایت از هیچ کدام از کاندیداهای تایید صلاحیت شده» ندارد.

در روزهای اخیر گزارش‌هایی درباره احتمال حمایت کاندیداهای اصلاح‌طلب ردصلاحیت شده از عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی، یا محسن مهرعلیزاده مطرح شده است.

محمود صادقی، نماینده مجلس هم گفته است که «برخی جا‌ها» به اعضای ستاد جهانگیری فشار آورده‌اند که به ستاد انتخاباتی مهرعلیزاده بروند.

صادقی نگفته است  که از سوی چه نهاد یا شخصی این فشار وارد شده، ولی در بخش دیگری از سخنانش گفته که برخی با «فشارهای امنیتی» می‌خواهند مهرعلیزاده را «کاندیدای اصلاح‌طلبان معرفی کنند».

از سوی دیگر، خبرگزاری ایسنا هم گزارش داده است که «جمعی از اصلاح‌طلبان» ستاد حمایت از ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه و مهم‌ترین کاندیدای انتخابات را راه‌اندازی کرده‌اند.

اما آذر منصوری، سخنگوی جبهه اصلاحات اما این خبر را رد کرده و گفته است «کاندیدایی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نداریم».

انتخابات ریاست جمهوری ایران در ۲۸ خردادماه سال جاری برگزاری می‌شود و بر اساس آخرین نظرسنجی‌هایی که در داخل ایران، از جمله توسط موسسه نظرسنجی وابسته به خبرگزاری ایسنا منتشر شده، تنها ۳۷ درصد از مردم قصد شرکت در انتخابات را دارند که این رقم از زمان روی کار آمدن جمهوری اسلامی در بهمن ۱۳۵۷ پایین‌ترین میزان مشارکت محسوب می‌شود.