رزمایشی برگزار گردید که در آن سیستم ضد موشکی گنبد آهنین ساخت اسرائیل و ضد موشک های پاتریوت که در ایالات متحده تولید شده به طور همزمان به آزمایش توانایی‌های خود پرداختند

در حالیکه گنبد آهنین برای شکار موشک ها و راکت های برد کوتاه ساخته شده و ضد موشک پاتریوت میتواند موشک های میان برد را نیز هدف قرار دهد

شماری از فرماندهان نظامی سپاه پاسداران در سال‌های اخیر بارها تهدید کرده بودند که قادرند با کمک حزب‌الله لبنان حماس و استقرار نیروهای خود در سوریه به صورت همزمان و از سه جهت هزاران موشک به سوی اسرائیل شلیک کرده و این کشور را در دقایق کوتاهی نابود کنند.

گرچه کارشناسان نظامی امکان عملی شدن چنین تهدیدی را بسیار بعید می دانند اما این احتمال همیشه مطرح بوده که حزب الله لبنان به دستور حکومت ایران به پرتاب موشک به سوی خاک اسرائیل دست بزنند و همزمان گروه جهاد اسلامی آزادی فلسطین و حماس در غزه نیز شروع به موشک پرانی کنند.

برای رویارویی  با چنین وضعی روز گذشته چهارشنبه رزمایشی برگزار گردید که در آن سیستم ضد موشکی گنبد آهنین ساخت اسرائیل و ضد موشک های پاتریوت که در ایالات متحده تولید شده به طور همزمان به آزمایش توانایی‌های خود پرداختند.

در جریان این رزمایش دهها موشک راکت و پهپاد جنگی از چند سو به سوی نقطه ای در خاک اسرائیل به پرواز درآمدند و گنبد آهنین و ضد موشک پاتریوت تلاش کردند که همه آنها را فرود آورند.

در حالیکه گنبد آهنین برای شکار موشک ها و راکت های برد کوتاه ساخته شده و ضد موشک پاتریوت میتواند موشک های میان برد را نیز هدف قرار دهد.آگاهانه گفتند که این رزمایش با موفقیت کامل روبرو گردیده است.

اسرائیل در سال های اخیر میکوشد سه سیستم ضد موشکی را برای رویارویی با موشکهای کوتاه برد میان برد و  بلند برد آماده سازد.

این سیستم‌ها به خوبی آزمایش شده و قادر است موشک ها را در هر ارتفاعی که پرواز می کنند قرار هدف قرار داده و آنها را شکار کنند.

ارتش ایالات متحده به رزمایش هایی که در اسرائیل برای رویارویی با حملات موشکی انجام می گیرد توجه بسیاری دارد زیرا دولت آمریکا نیز امنیت خود را در حوزه خلیج فارس و نقاط دیگر از احتمال این گونه حمله های موشکی در خطر می بیند.

در برخی حمله های موشکی که در ماه‌های اخیر از نوار غزه به سوی مراکز مسکونی در داخل خاک اسرائیل انجام گرفته است گروه‌های تروریستی نتوانسته بودند به صورت همزمان چندین موشک را شلیک کنند.

موشک هایی که در رزمایش نظامی اسرائیل مورد استفاده و آزمایش قرار گرفته است از انواع مختلف و دارای برد های گوناگون بودند که همه آنها در هوا شکار شدند.

یک دیدگاه

Comments are closed.