رزمندگان کرد در سوریه، خود را برای حمله به آخرین اماکن استقرار داعش در سوریه آماده می سازند

نهادهای کرد به خبرنگاران گفتند که در هفته های اخیر بیش از بیست هزار نفر از افرادی که در نقاط تحت تسلط داعش زیست می کردند، توانسته اند آن اماکن را ترک گویند

منابع خبری می گویند که رزمندگان کرد در شمال سوریه، خود را برای انجام حمله به هدف نابود کردن آخرین مراکز استقرار تروریست های داعش آماده می سازند. این رزمندگان وابسته به نهادی به نام “جبهه دمکرات کرد” هستند که تا کنون تحت حمایت ایالات متحده قرار داشته اند. ولی نیروهای آمریکایی قرار است حدود شش هفته دیگر خاک سوریه را ترک گویند.

نهادهای کرد به خبرنگاران گفتند که در هفته های اخیر بیش از بیست هزار نفر از افرادی که در نقاط تحت تسلط داعش زیست می کردند، توانسته اند آن اماکن را ترک گویند.

پیشتر گفته شده بود که ترکیه حاضر است ادامه عملیات به هدف نابود کردن باقیمانده نفوذ داعش را به عهده بگیرد. ولی مقامات برخی کشورها هشدار دادند که ارتش اردوغان در واقع قصد دارد نیروی مسلح کرد را در شمال سوریه نابود کند تا نتوانند به کردهای جدایی طلب در خاک ترکیه یاری برسانند.

در برخی گزارش ها که از لبنان رسیده، آمده است که خروج واحدهای نظامی آمریکایی از سوریه، عملا آغاز شده است. اگر این خبر درست باشد، مسؤلیت رزمندگان کرد برای نابود کردن داعش، افزایش می یابد.

پیشتر، کردهای شمال سوریه از دولت مرکزی برای حمایت از خود کمک خواسته بودند. ولی تصور می رود که آن ها اکنون برای دفاع از خویش آمادگی کامل دارند.

احتمال میرود که ارتش آمریکا، پیش از عقب نشین نهایی از سوریه، بخش عظیمی از تسلیحات و مهمات خود را برای جنگجویان کرد باقی بگذارد.

سخنگوی “جبهه  دموکرات کردها” مصطفی بالی به خبرنگاران گفت که کردها بسیار امیدوارند که در کوتاه مدتی، بتوانند حضور داعش در سوریه را به طور کامل ریشه کن سازند.

یک دیدگاه

  1. درودو برکت بر کردهای عزیز این قوم غیور و جنگجو اسمان اسرائیل کردها را دوست دارم درودو برکت بر مادر کرد و پدر فارسم به کردها می بالم بعد از اسرائیل کردها دومین قومیت تاریخی و اصیل و متمدن هستند درودو برکت بر اسرائیل باد تا ابد

Comments are closed.