رزمندگان کرد در سوریه یک سرباز ترک را کشتند و هشت تن را زخمی کردند. اوضاع ممکن است بغرنج شود

دختران رزمنده کرد در سوریه خود را برای جنگ نهایی با داعش آماده می سازند

در شمال سوریه، رزمندگان کرد وابسته به تشکلی به نام “جبهه دمکرات کردها” عملیات نظامی خود را در حمله به آخرین مواضع داعش در خاک سوریه آغاز کرد، ولی کشته شدن یک سرباز ترک به دست این رزمندگان، ممکن است ادامه عملیات را با مشکل روبرو سازد، زیرا احتمال زیاد می رود که ارتش ترکیه، برای تلافی جویی، علیه رزمندگان کرد وارد عمل شود.

در گزارش ها آمده است که رزمندگان کرد، در مسیر حرکت یک کاروان نظامی ترک کمین کرده بودند و آنها را مورد حمله قرار دادند. در چریان از نبرد، هشت سرباز ترک نیز زخمی شدند.

ارتش ترکیه از دیرباز به عملیات نظامی گسترده علیه رزمندگان کرد دست زده و از این رو، ایالات متحده و کشورهای دیگر بارها ابراز نگرانی کرده اند.

به دنبال این نگرانی بود که ارزیابی پیشین پرزیدنت ترامپ نیز دایر بر این که با خروج سربازان آمریکایی، ارتش ترکیه است که می تواند داعش را در آخرین مواضع آن نابود کند، به اجرا گذاشته نشد.

احتمال دارد که ارتش ترکیه، برای انتقام جویی از رزمندگان کرد، مواضع آن ها را مورد حمله قرار دهد و در چنین صورتی، حمله برای نابودی داعش مختل خواهد شد.

به گفته کارشناسان نظامی، در حال حاضر، افراد داعش بر ناحیه ای به وسعت چهار کیلومتر مربع در خاک سوریه مستقر هستند. ارزیابی می شود که بخش اعظم جنگجویان داعش در این مکان، تعصب گرایان اسلامی غیر عرب باشند.