یک تلویزیون اسرائیلی: هیئت رسمی اسرائیلی مخفیانه به بحرین سفر کرده است

شبکه سیزده تلویزیون اسرائیل گزارش می دهد که این دیدار به طور کامل اما محرمانه و بدون سر و صدا انجام گرفته است.

هفته پیش اعلام شد که هیئت رسمی اسرائیلی برنامه دیدار از بهره و شرکت در یک کنفرانس بین المللی اقتصادی را به علت های امنیتی لغو کرده است اما اکنون شبکه سیزده تلویزیون اسرائیل گزارش می دهد که علیرغم آن خبر دیدار هیئت اسرائیلی از بحرین انجام گرفته اما این دیدار و سفر هیئت اسرائیلی به صورت محرمانه صورت گرفته است.

قرار بود هیئت اسرائیلی در یک همایش بین المللی نوآوری های تکنولوژی و علمی در کنار ده‌ها کشور دیگر جهان شرکت کند.

اما گروهی از اعضای پارلمان بحرین و همچنین برخی از شهروندان این کشور که اکثرا شیعه هستند با به راه انداختن تظاهراتی با ورود هیئت اسرائیلی به بحرین مخالفت  ورزیدند و اعلام شد که به علت های امنیتی این سفر لغو شده است.

اما اکنون  شبکه سیزده تلویزیون اسرائیل گزارش می دهد که این دیدار به طور کامل اما محرمانه و بدون سر و صدا انجام گرفته است.

یک مقام اسرائیلی که نخواست نامش فاش شود به خبرنگاران گفت که هیئت اسرائیلی در دیدار از منامه با شماری از بلندپایگان دولت بحرین دیدار داشته و گفتگوهای سودمندی نیز به عمل آمده است.

با این همه برخی از مقام های بحرینی از تصمیم اخیر نخست وزیر اسرائیل در مورد ضمیمه کردن مجتمع های آبادی های اسرائیلی در کرانه باختری رود اردن انتقاد کردند.

بحرین و دیگر امیرنشین های عرب در حوزه خلیج فارس که بسیار علاقه‌مند هستند مناسبات خود را با اسرائیل هرچه بیشتر گسترش دهند در انتقادهای خود گفتند که دولت اسرائیل نمی تواند از یک سو به چنین اقداماتی دست بزند و از سوی دیگر امیدوار باشد که مناسبات با امیر نشین ها گسترش بیشتری پیدا کند.

برخی از امیر نشین ها گفتند که در عین اشتیاق به افزایش همکاری با اسرائیل منافع فلسطینی‌ها را نیز نادیده نمی‌گیرد و خواهان ایجاد آشتی بین اسرائیل و فلسطینی ها و رفع همه اختلاف ها و پایان بخشیدن به این نزاع دیرینه می باشند.