رسانه های آمریکایی: به موازات احتمال بروز جنگ نظامی بین ایران و آمریکا، جنگ سایبری نیز در راه است

حکومت ایران به دنبال کشته شدن قاسم سلیمانی بارها اعلام کرده که از تمام امکانات برای ضربه زدن به آمریکا استفاده خواهد کرد و حملات سایبری بی‌گمان از اجزای این حملات است

برخی رسانه های آمریکایی این احتمال را مطرح ساخته اند که به موازات احتمال بروز یک درگیری جنگی بین حکومت ایران و ایالات متحده، یک جنگ سایبری بین دو کشور نیز در راه باشد. در این گزارش ها آمده است که در پی هلاکت قاسم سلیمانی ، نظام جمهوری اسلامی  ضربه‌ای سختی خورد که هم اکنون تلاش دارد که آن را با انتقام‌جویی التیام بخشد.از همه طرف هشدار می‌رسد که جنگ سایبری میان ایران و آمریکا بسیار محتمل است.

در ادامه گزارش یادآوری شده که سرویس امنیت خارجی ایالات متحده،  یک روز پس از هلاکت قاسم سلیمانی با انتشار بیانیه ای نسبت به حمله سایبری از سوی حکومت ایران هشدار داد و گفت: ایران برنامه سایبری استواری دارد که می‌تواند تهدیدی برای آمریکا باشد.و دست‌کم می‌تواند برخی از زیرساخت‌های حساس آمریکا را برای مدتی محدود مختل کند.

دراین بیانیه به شهروندان امریکایی  توصیه شده در برابر ایمیل‌های مشکوک و اختلال شبکه اینترنتی آماده باشند.

در این گزارش امده است که تنها چند ساعت پس از انتشار این بیانیه  تارنمای یک ارگان آمریکایی از سوی هکرهای متمایل به ایران هک شد. در صفحه نمایشگر سایت مزبور یک تصویر دستکاری شده از دونالد ترامپ دیده می‌شد، که دستی به آن سیلی زده است.

گفتنی است که این فعالیت تخریبی را گروهی به نام “گروه امنیت سایبری ایران” به عهده گرفت. البته روشن نیست که این گروه تا چه حد با حکومت ایران در ارتباط است، اما نوع حمله با حملات سایبری پیشین پیروان حکومت ایران مشابهت دارد.

حکومت ایران به دنبال کشته شدن قاسم سلیمانی بارها اعلام کرده که از تمام امکانات برای ضربه زدن به آمریکا استفاده خواهد کرد و حملات سایبری بی‌گمان از اجزای این حملات است.

فیلیپ اینگرم، افسر پیشین دستگاه اطلاعاتی بریتانیا، به دویچه وله گفته است تردیدی ندارد که حملات سایبری بخشی از نقشه‌های انتقام‌جویانه ایران علیه آمریکا است.

برخی از  کارشناسان امورگفته اند به دنبال حملات ویروسی استاکس‌نت به تأسیسات اتمی ایران در سال ۲۰۱۰ حاکمیت اسلامی توانایی سایبری خود را بالا برده است.

حاجی زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران، در سخنان روز گذشته خود (پنجشنبه) ادعا کرد که نیروهای تحت فرماندهی او توانستند در ساعتی که حمله موشکی علیه پایگاه آمریکایی در عراق را انجام می دادند، تماس پهپادهای آمریکایی را با مرکز فرماندهی آن ها مدت چند دقیقه مختل سازند. این ادعا هنوز از جانب منابع بی طرف تایید نشده است.

یک دیدگاه

Comments are closed.