رسانه های اسرائیلی خطاب به حزب الله:اگر ارتش ما وارد لبنان شود عذاب زیادی را تجربه خواهید کرد این یک هشدار است

رسانه‌های اسرائیلی ویدئویی را خطاب به حزب‌الله و مردم لبنان منتشر کردند.
ترجمه متن ویدئو:
این یک هشدار برای حزب‌الله است ، اگر نیروی های ما وارد لبنان شوند ، قدرت ما رو احساس خواهید کرد و عذاب سختی رو از نزدیک  تجربه خواهید کرد . تمام لبنان این اقدام خشن رو خواهد دید. حتی فاجعه آور تر از جنگ دوم لبنان. بهتر است ساکنان لبنان آگاه و نگران باشند، جهت اعتراض به خیابان ها بریزند علیه اقدامات حزب الله دست به تظاهرات بزنند، وگرنه بمب باران و خرابی خواهید دید. بعد از جنگ با اسرائیل لبنانی باقی نخواهند ماند.

در ساعات شامگاهی پنجشنبه، نیروی هوایی اسرائیل مواضع حزب‌الله در شهر جنته را مورد حمله قرار داد. طبق گزارش های رسیده، یک ساختمان ۳ طبقه متعلق به حزب‌الله مورد حمله دقیق موشکی قرار گرفت و تخریب شد. گفته می‌شود که چند عضو این سازمان تروریستی به درک واصل شدند.

همزمان با این حمله ارتش اسرائیل خبر داد که نیروهایش در حال ادامه عملیات در منطقه رفح در جنوب غزه هستند

در عین حال چند موشک ضد تانک از لبنان به سمت شهر متولا در شمال اسرائیل شلیک شد

اسامه حمدان، از مقام‌های ارشد حماس در لبنان، به سی‌ان‌ان: گفت که هیچ‌کس نمی‌داند چند نفر از ۱۲۰ گروگان حماس در نوار غزه زنده هستند

ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه ای تاکید کرد:

نیروهای ارتش اسرائیل به تمرینات آمادگی خود در میدان شمالی ادامه می دهند؛ تمرینات تیم رزمی تیپ ۴ و تیم رزمی تیپ ۲۲۶ در شمال به پایان رسید

در دو هفته گذشته یک سری تمرینات تیپی انجام شد که در آن نیروها برای الگوهای مختلف رزمی در میدان شمال آموزش دیدند.

این رزمایش سناریوی رزمی را در بردهای مختلف شبیه‌سازی کرد و در عین حال بر قابلیت‌های حرکت در منطقه پیچیده، پیشروی در مسیر کوهستانی، استفاده از آتش چند مقیاسی و نبرد در مناطق مختلف تمرکز کرد.

آقای منشه امیر روز گذشته تحلیلی از شرایط موجود و بالا گرفتن تنش ها میان حزب‌الله لبنان و اسرائیل ارائه داد: