رسانه های حکومتی نیز تایید می کنند که عدم استقبال مردم از انتخابات مجلس، در طول عمر حکومت بی سابقه بود

در گزارش هایی نیز که امروز پیرامون نتایج انتخابات مجلس انتشار یافت، دوباره تاکید و تایید شده که درصد رای دهندگان، بسیار کمتر از دوره های پیش بوده و یک دهن کجی نسبت به حکومت و “نه” گفتن به رژیم ولایت فقیه محسوب می شود. در حالی که مقامات حکومتی ادعا می کنند که درصد رای دهندگان بالای پنجاه درصد بوده، منابع اپوزیسیون می گویند که در تهران، تنها پانزده درصد رای داده اند و در شهرستان ها از ۲۵ درصد فراتر نرفته است.

رسانه های وابسته به حکومت نیز نوشتند که انتخابات مجلس یازدهم رکورد کمترین میزان مشارکت مردم را در طول ۴۱ سال گذشته  ثبت کرد. وزیر کشور اعلام کرد: میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۵۷/۴۲ درصد است که همین اندازه مشارکت هم قابل قبول بود. بسیاری از منابع خبری می گویند دروغ است در تهران ۱۵ وکل استان های کشور از ۲۵ بالاتر نبوده است.

بدون ارائه هیچگونه آمار و مستندات این درصد را اعلام کرد.

برخی از کاربران در شبکه های اجتماعی نوشته اند:حتی اگر اعداد و ارقام دروغین وزیر کشور را باور کنیم، بازهم اکثریت بزرگی به جمهوری اسلامی یک نه بزرگ گفته اند.

رحمانی فضلی افزود:  این نرخ با تقلب زیر ۱۰ درصد بود،البته   با وجود کرونا و شرایط سیاسی ناشی از سرنگونی هواپیما و اعتراضات آبان قابل قبول است . تهران با ۲۶/۲ درصد کمترین میزان مشارکت در انتخابات را داشته است.

هم‌زمان، علی خامنه ای  نتیجه انتخابات را مطلوب خوانده و گفته که “دشمنان در دو روز آخر به بهانه یک بیماری و ویروس” برای کاهش مشارکت تلاش کردند اما مردم توجه نکردند.

2 دیدگاه‌

  1. حکومت حقه بازوخیبث جمهوری اسلامی ایران فقط اسم اسلام را وجمهوریت را ۴۱ سال است که یدک میکشد ونه جمهوریت ونه اسلامیتی درآن دیده شده است. رژیم سقوط خواهد کرد با اتحاد ملی وروشنفکری مردم ودوری آنها از خرافه ومرده پرستی وجهالت.

  2. تازه آمارارایه شده با دستکاری چند برابرشده وسپس اعلام شده است وته برگ رای ها نیز دوباره نوشته شده اند ونهایتاً اسم کاندیداهای مدنظر بیشتر نوشته شده توسط مامورین دولت ودرنهایت عدد حاصل چند برابر اعلام رسمی شده است چونکه حفظ آبروی نظام واجب ترازاین افتضاح واین سیرک انتخاباتی بوده است وهم حفظ آبروی کاندیداها. مثلاً مگر میشود یک کاندید درتهران فقط پنجاه هزاررای بیاورد آنهم مشهوروتایید شده قبلی بنابراین باید بگویند که پانصدهزاررای آورده است تاآبروی وی ونظام حقه بازودغلکار حفظ گردد.

Comments are closed.